KMÜ'de TÜBİTAK Toplantısı - Son Dakika

KMÜ'de TÜBİTAK Toplantısı

02.01.2012 10:51
KMÜ'de TÜBİTAK Toplantısı

TÜBİTAK, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde akademisyen ve öğrencilerle bir araya gelecek.

TÜBİTAK, ulusal ve uluslararası akademik araştırma programları ve bilim insanları desteklerine dair bilgi vermek üzere, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde akademisyen ve öğrencilerle bir araya gelecek.

5 Ocak 2012 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Karamanoğlu Mehmetbey Konferans Salonunda saat 09.00-13.00 arası yapılacak olan "TÜBİTAK Bilgilendirme ve Eğitim toplantısı", temel olarak araştırmacıların ulusal ve uluslararası düzeyde artış gösteren akademik araştırma desteklerine dair farkındalıklarını ve desteklerden yararlanma oranlarını artırmayı amaçlıyor.

TÜBİTAK'tan üst düzey yöneticiler ve destek programları uzmanları katılımıyla gerçekleşecek toplantıda; TÜBİTAK tarafından verilen akademik Ar-Ge destekleri, uluslararası akademik Ar-Ge destekleri, bilim insanı destekleri (TÜBİTAK lisans ve lisans sonrası bursları) tanıtılacak, akademisyenlere yönelik araştırma projelerinin hazırlanmasında başarı ve başarısızlık nedenleri paylaşılacak, KMÜ'nün akademik destek programlarındaki durumu ve çözüm önerileri tartışılacak.

Katılımcılara daha sonra TÜBİTAK'a başvurularında kullanacakları katılım belgesi verilecek ve toplantı sonunda yapılacak geri bildirim anketleri ile hem bilgi günleri hem de araştırma destek mekanizmalarına dair katılımcıların görüş ve önerileri alınacak.

Bilgi günleri ile TÜBİTAK ile Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi arasında iletişim köprüsü kurulması, destek mekanizmalarından yararlanan araştırmacı sayısının artırılması ve araştırmacıların coğrafi dağılımının iyileştirilmesi ile nitelikli proje hazırlama kapasitelerinin artırılması hedefleniyor.

KMÜ'de TÜBİTAK Toplantısı

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel KMÜ'de TÜBİTAK Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Tır şoförü tarafından boğazından bıçaklanarak öldürülen apartman görevlisi, bakkala sığınmış 15:42 Tır şoförü tarafından boğazından bıçaklanarak öldürülen apartman görevlisi, bakkala sığınmış Emekli polis, eşini ve kızını tabancayla yaraladıktan sonra intihar etti 15:39 Emekli polis, eşini ve kızını tabancayla yaraladıktan sonra intihar etti Klasik otomobilini baştan yarattı! Şimdi en uçuk teklifleri bile kabul etmiyor 15:37 Klasik otomobilini baştan yarattı! Şimdi en uçuk teklifleri bile kabul etmiyor
Süpermarketlerin piyasayı organize ettiği tespit edildi! Ağır cezalar onları bekliyor 15:04 Süpermarketlerin piyasayı organize ettiği tespit edildi! Ağır cezalar onları bekliyor Erdoğan'dan dikkat çeken Osman Kavala açıklaması: Gereği neyse bunu yapacağız 14:48 Erdoğan'dan dikkat çeken Osman Kavala açıklaması: Gereği neyse bunu yapacağız Evine sığınan kadınla uyurken zorla ilişkiye girdi, 14:23 Evine sığınan kadınla uyurken zorla ilişkiye girdi, "Azgındım" savunması şaşkınlık yarattı
Dönen dişleriyle rakibinin tüm kanını saniyeler içinde emiyor! 20 yıl sonra tekrar ortaya çıktı 13:54 Dönen dişleriyle rakibinin tüm kanını saniyeler içinde emiyor! 20 yıl sonra tekrar ortaya çıktı Şebnem Şirin, erkek arkadaşı tarafından boğazı kesilerek öldürüldü 12:31 Şebnem Şirin, erkek arkadaşı tarafından boğazı kesilerek öldürüldü
Advertisement