KOCAELİ'DE YAKALANAN AFGANİSTAN UYRUKLU 400 GÖÇMEN SINIR DIŞI EDİLİYOR - Son Dakika

KOCAELİ'DE YAKALANAN AFGANİSTAN UYRUKLU 400 GÖÇMEN SINIR DIŞI EDİLİYOR

26.05.2022 19:59

KOCAELİ'de polis ve jandarma ekipleri tarafından yakalanan 400 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen, sınır dışı edilmek üzere İstanbul Havalimanı'na gönderildi.

KOCAELİ'de polis ve jandarma ekipleri tarafından yakalanan 400 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen, sınır dışı edilmek üzere İstanbul Havalimanı'na gönderildi. Düzensiz göçmenler 3 özel uçuş ile sınır dışı edilecek.

Kocaeli'de polis ve jandarma ekiplerinin yakaladığı Afganistan uyruklu 400 düzensiz göçmen, Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne bağlı Geri Gönderme Merkezi'ne getirildi. Türkiye Düzensiz Göç Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı çerçevesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında, düzensiz göçmenler özel ve tarifeli uçuşlarla ülkelerine geri gönderilecek. İstanbul Havalimanı'ndan bugün kalkacak olan 2 özel uçuş ile 272, yarın kalkacak olan 1 özel uçuş ile 128 olmak üzere toplam 400 Afganistan uyruklu düzensiz göçmen sınır dışı edilecek.

YORUMLAR
500
Afganistan uyruklu 226 düzensiz göçmen sınır dışı edildi Afganistan uyruklu 226 düzensiz göçmen sınır dışı edildi Afganistan uyruklu 131 düzensiz göçmen sınır dışı edildi Afganistan uyruklu 131 düzensiz göçmen sınır dışı edildi Yabancı uyruklu 131 kaçak göçmen sınır dışı edildi Yabancı uyruklu 131 kaçak göçmen sınır dışı edildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KOCAELİ'DE YAKALANAN AFGANİSTAN UYRUKLU 400 GÖÇMEN SINIR DIŞI EDİLİYOR - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement