Son Dakika Haberleri: Köpeklerin Saldırısında Yaralanan Karacanın Yaralı Bacağı Kesildi

Köpeklerin Saldırısında Yaralanan Karacanın Yaralı Bacağı Kesildi

2 yıl önce

Köpeklerin saldırısında yaralanan karacanın yaralı bacağı kesildiRİZE - Rize Doğu Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin arazi çalışması sırasında yolda yaralı halde bulduğu karacanın yaralı bacağı Rize'de özel bir veteriner kliniğinde yapılan ameliyatla kesildi.

Köpeklerin saldırısında yaralanan karacanın yaralı bacağı kesildi

RİZE - Rize Doğu Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerinin arazi çalışması sırasında yolda yaralı halde bulduğu karacanın yaralı bacağı Rize'de özel bir veteriner kliniğinde yapılan ameliyatla kesildi. Karaca hayatını 3 ayaklı sürdürmek zorunda kalacak.
Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde köpeklerin saldırısına uğradığı öğrenilen karaca Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından bacağından yaralı halde bulundu. Kan kaybı yaşayan karacaya, Rize DKMP Şube Müdürü Miktat Özyanık tarafından ilk müdahale yapıldı. Özyanık, ilk müdahalenin ardından yaralı karacayı tıbbi müdahale yapılması için Veteriner Kliniği'ne getirdi. Burada tedavi altına alınan karaca bir gün dinlendirilerek ameliyata alındı. Yaralı karacaya tıbbi müdahale Veteriner Hekim Burak Çakıroğlu ve Kasım Berber tarafından gerçekleştirildi. Sağ ön bacağının kangren olduğu tespit edilen karacanın yaşamını devam ettirebilmesi için bacağı kesilmek zorunda kalındı.
Konu hakkında açıklama yapan Veteriner Hekim Burak Çakıroğlu "Kliniğimize dün gelen yaralı karacanın ön ayağında ciddi bir travma söz konusuydu. Ayak neredeyse kopma derecesine gelmişti. Daha önce beşeri hekim arkadaşlarımız ilk müdahalesini yaparak kanamayı durdurmuştu ve kliniğimize kanama durmuş, bacağı sarılmış bir şekilde gelmişti. Fakat kliniğimizde yaptığımız muayenede maalesef ayağın kangrene doğru gittiğini gördük ve ampütasyon dediğimiz bacağı gövdeden uzaklaştırma işleminin yapılması gerektiği kararını verdik. Dün itibariyle kendisini biraz toparlaması gerektiği düşüncesiyle kliniğimizde müşahede altında tuttuk ve bugün operasyonu gerçekleştirdik. Başarılı bir operasyon oldu ama maalesef bacağı vücuttan uzaklaştırarak üç ayaklı bir şekilde hayatını sürdürmesini bekleyeceğiz. Buradaki tedavisi tamamlanan karaca Milli Parklar Müdürlüğümüz tarafından Kars bölgesinde bulunan yaralı yaban hayvanların rehabilitasyon merkezine gönderilecek" ifadelerini kullandı.24 Haziran'ı Bilen Şirketten Yeni Anket! Bir Büyükşehir El Değiştiriyor Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı

3 Metrelik Piton, Kuşu Havada Yakalarken Görüntülendi