"Koruyucu Aile Günü Yürüyüşü" yapıldı - Son Dakika

"Koruyucu Aile Günü Yürüyüşü" yapıldı

30.06.2022 17:36

Bingöl, Batman ve Elazığ'da "30 Haziran Koruyucu Aile Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Bingöl, Batman ve Elazığ'da "30 Haziran Koruyucu Aile Günü" dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Batman

Batman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Turgut Özal Bulvarı Batman Park AVM önünde başlayan yürüyüş, Atatürk Parkı'na kadar sürdü.

Yürüyüşün ardından parkta koruyucu aile şenliği düzenlendi. Etkinlikler kapsamında çocuklar geleneksel oyunlar oynadı, şarkılar söyledi.

Vali ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, programda, koruyucu ailenin önemini anlatı.

Devlet olarak koruyucu aile modeliyle gereken maddi imkanı sağladıkları ifade eden Canalp, şöyle devam etti:

"Tüm Batmanlılara seslenmek istiyorum. Kendi yuvalarında iki evlatları varsa yanlarına bir çocuğu daha koruyucu aile olarak yanlarına alabilirler. Böylelikle bir evladımıza daha sıcak bir aile desteği sağlamış olurlar. Bir evlada yapmış olduğumuz katkıyı da hem devlet hem de toplum takdir edecektir."

YORUMLAR
500
Elazığ'da Kat Sayısı Düşürülen Avm'de Kamu Zararı Tartışması. Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Kangal: 'Yine Devletin Kasasından Milyonlar Eksilecektir' Elazığ'da Kat Sayısı Düşürülen Avm'de Kamu Zararı Tartışması. Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Kangal: 'Yine Devletin Kasasından Milyonlar Eksilecektir' İzi 'Millet Bahçesi' ile silinen terör saldırısının yüreklerdeki acısı dinmedi İzi 'Millet Bahçesi' ile silinen terör saldırısının yüreklerdeki acısı dinmedi Elazığ'da devrilen meşrubat yüklü tırın sürücüsü yaralandı Elazığ'da devrilen meşrubat yüklü tırın sürücüsü yaralandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Koruyucu Aile Günü Yürüyüşü' yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement