Koyun ve Kuzuların Renkli Buluşması - Son Dakika

Koyun ve Kuzuların Renkli Buluşması

14.03.2018 12:22
Koyun ve Kuzuların Renkli Buluşması, System.String[]

Muş'ta ilkbaharın habercisi koyun ile kuzuların buluşması renkli görüntüler oluşturdu.

Muş'ta ilkbaharın habercisi koyun ile kuzuların buluşması renkli görüntüler oluşturdu.

Kent merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Yukarıyongalı köyünde koyun ve kuzuların buluşması renkli görüntülere sahne oldu.

Köyde koyun besleyen sürü sahipleri, bu buluşmayı sabah ve akşam günde iki kez gerçekleştiriyor.

Besici Mehmet Emin Yöndem, bahar mevsimiyle yavru yapan koyunların, bir süre yavrularıyla aynı mekanda tutulduklarını, bir süre sonra ayrı ağıllara konulduklarını söyledi.

Yöndem, şöyle konuştu:

"Saat 07.30'da koyunlara saman ve arpa verdikten sonra meraya salıyoruz akşam saatlerine kadar. Meradan geldikten sonra tekrar saman ve arpa veriyoruz ve kuzuları ayırıyoruz, farklı ağıllara bırakıyoruz. Benim şu an 120 civarında koyunum var. Bugüne kadar 95'i doğum yaptı, geri kalanı birkaç gün içinde doğum yapacak. Kuzuları sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere ayrı ağıllardan çıkarıp anneleriyle buluşturuyoruz."

Koyun ve kuzuların birbirlerini ses ve kokularından tanıdığını anlatan Yöndem, şunları kaydetti:

"Buluşma saatinin yaklaşmasıyla koyunlar dışarıda kuzular ağıllarda melemeye başlıyor. Hiçbir koyun başka bir kuzuyu kabul etmez. İsterse 500 koyun olsun her koyun kuzusunu bulabilir. Bazı ikizler de olmasına rağmen. Çünkü hayvan da olsa bir annedir. O da kuzusuna bir şey olduğu zaman bir iki gün sürekli bağırıp çağırıyor. İster insan olsun ister hayvan olsun, anne annedir."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Koyun ve Kuzuların Renkli Buluşması - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlama cezası yiyen 3 gençten polise teşekkür: Allah razı olsun, yasaktan haberimiz yoktu İlahiyatçı Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Kur'an-ı Kerim ayetleri hakkındaki tepki çeken sözleri sonrası istifa etti Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk: Koronavirüs etkisini 2022'nin ilk aylarına kadar sürdürebilir Günlerdir kayıp olarak aranan sosyal medya fenomeni Alexis Sharkey, çırılçıplak halde ölü bulundu ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor