Son Dakika Haberleri: Başkan Erdoğan'ın Milli Para Birimi Çağrısına Rusya'dan Destek Geldi

Başkan Erdoğan'ın Milli Para Birimi Çağrısına Rusya'dan Destek Geldi

8 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ticareti yerli para birimleriyle yapma çağrısına yanıt veren Kremlin, "Bunu bütün ülkelerle gerçekleştirmek için çabalıyoruz" açıklamasında bulundu.

ABD ile yaşanan krizle ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Erdoğan, "En büyük ticaret hacmine sahip olduğumuz Çin, Rusya, İran, Ukrayna gibi ülkelerle ticaretimizi milli para birimlerimiz üzerinden yürütmeye hazırlanıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

"TİTİZLİKLE ÇALIŞILMALI"

Başkan Erdoğan'ın bu çıkışına ilk olumlu yanıt Rusya'dan geldi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kremlin, bunu bütün ülkelerle gerçekleştirmek için çabaladıklarını söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, konu ile ilgili olarak "Uluslararası ticarette milli para birimlerinin kullanılmasıyla ilgili uzun süredir çalışmalar yürütüyoruz. Rusya, Türkiye ile de milli para birimleriyle ticaret yapmak istiyor. Bu konu üzerinde titizlikle çalışılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Semt Pazarında Satılan Hazır Mezarları Görenler Şaşırıp Kaldı Günde 25 Litre Su İçen 66 Yaşındaki Kadın, Hayat Hikayesiyle Ağızları Açık Bıraktı! Tuvaletin Duvarına Yazılan Taciz İddiası, Üniversiteyi Karıştırdı