"Kremlin'in aşçısı" olarak anılan Prigojin, ABD Kongre ara seçimlerine müdahale ettiklerini belirtti - Son Dakika

"Kremlin'in aşçısı" olarak anılan Prigojin, ABD Kongre ara seçimlerine müdahale ettiklerini belirtti

07.11.2022 18:30
"Kremlin'in aşçısı" olarak anılan Prigojin, ABD Kongre ara seçimlerine müdahale ettiklerini belirtti

"Kremlin'in aşçısı" olarak anılan Rus iş insanı Yevgeniy Prigojin, ABD'deki seçimlere müdahale ettiklerini belirterek, "Müdahale ettik, müdahale ediyoruz ve müdahale etmeye devam edeceğiz.

" Kremlin'in aşçısı" olarak anılan Rus iş insanı Yevgeniy Prigojin, ABD'deki seçimlere müdahale ettiklerini belirterek, "Müdahale ettik, müdahale ediyoruz ve müdahale etmeye devam edeceğiz. Bildiğimiz şekilde, nazikçe, kesin olarak, cerrahi ve kendi yöntemimizle." dedi.

Prigojin'e ait "Konkord" adlı şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada, Prigojin'in, ABD'de 8 Kasım Salı günü düzenlenecek Kongre ara seçimlerine müdahale etmeye çalıştığına dair basında yer alan iddialara ilişkin yanıtına yer verildi.

Söz konusu iddiaları kabul eden Prigojin, "Müdahale ettik, müdahale ediyoruz ve müdahale etmeye devam edeceğiz. Bildiğimiz şekilde, nazikçe, kesin olarak, cerrahi ve kendi yöntemimizle. Nokta atışı operasyonlarımız sırasında hem böbrekleri hem de karaciğeri aynı anda alacağız." yorumunda bulundu.

Prigojin, 29 Eylül'de yaptığı açıklamada, ilk defa, Wagner'in Donbas'taki çatışmalar nedeniyle 1 Mayıs 2014'te kurulduğunu açıklamıştı.

St. Petersburg'da da 4 Kasım'da dünyanın değişik ülkelerinde faaliyet gösteren Rus güvenlik şirketinin adını taşıyan "Wagner" merkezi açılmıştı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Putin'i küplere bindiren video! Uygunsuz görüntüler sonrası ceza olarak cephe hattına gönderiliyor Putin'i küplere bindiren video! Uygunsuz görüntüler sonrası ceza olarak cephe hattına gönderiliyor Kremlin: Çin'in Ukrayna meselesinin çözümüne ilişkin planında uygulanabilir olmayan maddeler var Kremlin: Çin'in Ukrayna meselesinin çözümüne ilişkin planında uygulanabilir olmayan maddeler var

Son Dakika Güncel 'Kremlin'in aşçısı' olarak anılan Prigojin, ABD Kongre ara seçimlerine müdahale ettiklerini belirtti - Son Dakika


Advertisement