Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Kınama - Son Dakika

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Kınama

03.01.2012 13:36
Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Kınama, System.String[]

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig kulüp başkanlarının son dönemde verdikleri beyanatların sadece kendi kurumsal ve şahsi görüşlerini yansıttığı, birliğin kurumsal karar ve görüşlerini yansıtmadığı bildirildi.

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan yapılan açıklamada, Spor Toto Süper Lig kulüp başkanlarının son dönemde verdikleri beyanatların sadece kendi kurumsal ve şahsi görüşlerini yansıttığı, birliğin kurumsal karar ve görüşlerini yansıtmadığı bildirildi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkan Yardımcısı Hasan Akıncıoğlu imzasıyla yayımlanan açıklamada, "Son günlerde spor kamuoyunun gündeminde yer alan ve birliğimizin kurumsal kimliği ile yapısına zarar veren ve zan altında bırakan mahiyetteki beyanat ve kritikleri üzüntü ile karşılıyor ve kınıyoruz" denildi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın, belli kural ve teamüllerle faaliyet gösteren Türk futbolunun önemli çatılarından bir tanesi olduğu kaydedilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Birliğimiz tüm kararlarını, yönetim veya icra kurulunda gerekli görüşmelerini tamamladıktan sonra demokratik bir sistem dahilinde alarak, bunları kamuoyu ve diğer ilgili mercilerle paylaşır. Yönetimimizi oluşturan Spor Toto Süper Lig'in değerli kulüp başkanlarının verdikleri beyanatlar, sadece kendi kurumsal veya şahsi görüşlerini yansıtmakta olup hiçbir ahvalde Kulüpler Birliği'nin kurumsal karar ve görüşlerini yansıtmamaktadır.

Diğer taraftan, daha önce de kamuoyu ile paylaşıldığı üzere, TFF Disiplin Talimatının 58. Maddesi ile ilgili Kulüpler Birliği tarafından henüz bir yönetim veya icra kurulu kararı alınmamış ve dolayısıyla hiçbir kişi ve kurumla da paylaşılmamıştır.

Ülkemiz futbolunun içerisinde bulunduğu mevcut hassas dönemde tüm kişi ve kurumları, kamuoyunda yanlış algılamalara sebebiyet vermeyecek sorumluluk ve hassasiyetle davranmaya davet ediyoruz." - İSTANBUL

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Kınama

Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kulüpler Birliği Vakfı'ndan Kınama - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Ajax'ın futbolcusu Noah Gesser ve ağabeyi feci trafik kazasında hayatını kaybetti 15:40 Ajax'ın futbolcusu Noah Gesser ve ağabeyi feci trafik kazasında hayatını kaybetti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın 15:18 Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek: Biz yanıyoruz, bizi kurtarın Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı 15:09 Somali'de futbol takımının otobüsüne bombalı saldırı: 4 ölü, 10 yaralı
Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi 14:34 Şeyma Subaşı, ayrılıp barıştığı sevgilisinin kucağında poz verdi Bir yangın da Hatay'da! Alevlere evlere sıçradı, ekipler alevleri kontrol altına aldı 13:34 Bir yangın da Hatay'da! Alevlere evlere sıçradı, ekipler alevleri kontrol altına aldı Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu 13:22 Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu
Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek 13:03 Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı 12:13 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Advertisement