Kurban çadırları bir yandan toplanırken bir yandan pazarlıklar sürüyor - Son Dakika

Kurban çadırları bir yandan toplanırken bir yandan pazarlıklar sürüyor

Kurban çadırları bir yandan toplanırken bir yandan pazarlıklar sürüyor İstanbul'da bayramının üçüncü gününde kurban satış noktalarında birçok çadır toplanırken az sayıda hayvanları kalan satıcılar ise pazardaki bekleyişlerini sürdürüyor.

Kurban çadırları bir yandan toplanırken bir yandan pazarlıklar sürüyor

İSTANBUL - İstanbul'da bayramının üçüncü gününde kurban satış noktalarında birçok çadır toplanırken az sayıda hayvanları kalan satıcılar ise pazardaki bekleyişlerini sürdürüyor.

İstanbul'da kurban pazarlarındaki hareketlilik bayramının 3'üncü gününde büyük oranda sona erdi.

Sultangazi'de kurulan kurban satış noktasında bulunan kurban çadırlarının neredeyse tamamının kaldırılmış olmasına rağmen henüz satılmamış hayvanları bulunan az sayıda satıcı ise müşterilerini bekliyor. Bayramının ilk iki günü kurban kesemeyen bazı vatandaşlar fiyatların düşmesini fırsat bilerek den dolayı üçüncü gün kurbanlık için pazarlık yaptılar.

"Geri götürürüm yine de ucuza satmam"

Tekirdağ'dan gelen Fahrettin Kazan, "60 tane hayvanla geldim buraya. 55 tanesini sattım 5 tane kaldı. İlk başta güzeldi ama şuan fiyatlar dibe vurdu. 15-16 bin liralık bir dana şuan 12-13 bin lira. Geri götürürüm yine de ucuza satmam" dedi.

"Bunca hayvanı satamayız fırsatçılara verip geri döneceğiz"

Van'dan hayvanlarını getiren kurban satıcısı Rıdvan Yıldız, "170 hayvanla geldim şuan elimde 110 hayvan var. Bunca hayvanı satamayız fırsatçılara verip geri döneceğiz. Van'da bu hayvanın çiftini 3 bin liraya satılırken, şuan bin 200 liraya satıyoruz ama yine de alan yok" şeklinde konuştu.

"Uygun olur diye bugüne bıraktık ama yanlış yaptık ilk gün kesilecek"

Kurban alım için pazara gelen Resul Toy isimli vatandaş ise, "Uygun olur diye bugüne bıraktık ama yanlış yaptık. İlk gün kesilecek. Diğer günlere hayvan kalmıyor. Hayvan bulduk ama ortaklar vazgeçti. Bizde küçükbaş hayvan keseceğiz" ifadelerini kullandı.

Kurban çadırları bir yandan toplanırken bir yandan pazarlıklar sürüyor

YORUMLAR

Son Dakika

Esed rejiminin İdlib'de sızma girişimi püskürtüldü Koronavirüs vakalarının arttığı Kütahya'da düğün, nikah, nişan organizasyonları yasaklandı Öldürüldüğü söylenen PKK elebaşı Cemil Bayık'la ilgili AK Partili Şamil Tayyar'dan iddiaları güçlendiren sözler Hatay Vali Yardımcısı Tolga Polat, annesini ve kardeşini öldürdü Meral Akşener'den erken seçim tahmini: 2021'in Haziran ayında olabilir Bitlis'te 36 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi Sanatçı Hümeyra'nın 47 yaşındaki oğlu Sadık Bigat hayatını kaybetti Son Dakika: Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılmasıyla ilgili açıklama yaptı: Süreç nihai aşamada Kaçkar Köyü'ne selin geliş anı köylüler tarafından görüntülendi Denizde bikinisinin iplerini çözen eski manken Lilly Becker, göz göre göre frikik verdi Yeni parti kuracağı konuşulan Muharrem İnce, kararını verdi: Şimdilik böyle bir düşüncem yok Sahnede Yeşim Salkım'a cinsiyetçi küfür eden Murat Övünç hakkında karar verildi Ahşap evde çıkan yangın faciaya neden oldu: 5 ölü "Bir teneke altın var" rivayetine inanan defineciler, tarihi köprüyü talan etti Joao Pereira, ayrılığı gündemde olan Jose Sosa'ya seslendi: Trabzon'da bekliyorum