Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi - Son Dakika

Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi

23.02.2016 12:06
Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi, System.String[]

Sigorta sektöründe dijitalleşmenin de lideri olan Allianz Türkiye, yeni genel merkezi Allianz Tower'da bulunan 1700 çalışan için "dijital signage" teknolojisinin kullanıldığı bir dijital çalışma ortamı oluşturdu.

Allianz Tower'ın yeni nesil ofislerine uygun olarak yeni nesil dijital ekranlarla değişim ve dönüşüm yaşarken, dijital signage teknolojisi kurum içi iletişime yeni bir boyut kazandırıyor. .

İstanbul finans merkezine yakın konumda, Ataşehir'de bulunan Allianz Türkiye'nin yeni genel merkezi Allianz Tower'ın 23 katında iDisplay'in danışmanlığını ve uygulamasını yürüttüğü proje ile dijital bir iletişim platformu oluşturuldu. Böylece Allianz'da sürdürülen dijital dönüşüm çalışmaları en üst seviyeye taşındı.

Proje kapsamında kullanılan 300+ profesyonel ekran ve "Penterus" yazılım ekibi tarafından geliştirilmiş bir dijital signage yazılımı olan "PlatPlay" ile güçlü bir kurum içi iletişim platformu ve güncel teknoloji ile donatılmış konforlu, markaya değer katan bir ofis oluşturuldu.

Kurulan sistem ile BT ve Kurumsal İletişim Departmanları'nın hayal ettiği; kullanımı kolay, tek merkezden kurum içi veya dışındaki farklı bölgelerden hem donanımları hem içerikleri yönetebilen, esnek, harici bir donanıma ihtiyaç duyulmayan dijital signage sistemi devreye alındı.

Böylece duyuruların, anlık data bilgilerinin, toplantı bilgilerinin, trafik verilerinin ve özelleştirilmiş tüm verilen anlık olarak yüksek çözünürlüklü profesyonel ekranlara aktarımı yapılabilir, yayınlanan tüm içerikler ile ilgili bilgiler ve raporlar sistem tarafından sağlanabilir oldu. Tüm sistemin PC olmadan kullanımı amaçlandığı için Samsung Smart Signage ekranlar ve ekranlar üzerindeki dahili medya oynatıcılar üzerinde çalışan PlatPlay dijital signage yazılımı kullanıldı. Allianz'ın ihtiyaçlarının tamamına yanıt verebilecek, aynı zamanda talep edilen özel istekleri karşılayabilecek, IT dostu bir yazılım olan PlatPlay ile çalışma ortam koşulları çalışanların talepleri de göz önünde bulundurularak özel bir yazılım hazırlandı.

Allianz Türkiye'de, klasik yöntemlerle oluşturulmuş, kullanımı zor, her ekran için ayrı bir PC'ye ihtiyaç duyulan, istenilen performansın alınamadığı ve amacına ulaşmayan sistem yerine; yüksek çözünürlüklü, büyük boyutlu ve parlak ekranlar ile birlikte, kullanılması ve yönetilmesi kolay, PC'siz bir dijital signage sistemi oluşturuldu.

iDisplay tarafından geliştirilen, İOS, Andriod ve web tabanlı çalışabilen toplantı yönetim sistemi devreye alındı. Bu sistemle de entegre çalışan 40 adet kapı yanı ekranı ve videowall ile ortak kullanılan toplantı odalarının planlı kullanımı mümkün oldu.

300+ dijital signage ekranı ile teknolojinin her alanda kullanıldığı, dinamik ve prestijli bir ofis yaratıldı. Projede, 1700+ çalışana, HD içeriklerin ve anlık data bilgilerinin (hava durumu, döviz, özel gün mesajları) dijital ortamda sunumu sağlandı.

iDisplay'in baştan sona tasarlayıp uyguladığı projede, Allianz oldukça gelişmiş bir dijital iletişim platformuna sahip oldu. Dijital signage ekranlarında yayınlanan içeriklerin ilgili birimlere doğru yerde ve doğru zamanda ulaşması sayesinde çalışanlar ile etkin bir iletişim kuruldu. Çalışanlar, geleneksel ofis ortamından uzaklaşıp, profesyonel olarak kendileri için hazırlanmış içerikler sayesinde daha verimli zaman geçirmeye başladı.

Oyun konsolu, ses sistemleri, TV yayın hattı, kablosuz görüntü aktarım cihazları gibi ek seçeneklerin dijital signage projesine eklenmesiyle de çalışan motivasyonu yükseltilerek daha keyifli ve stresten arındırılmış bir çalışma ortamı yaratıldı.

iDisplay tarafından gerçekleştirilen bu yenilenme ile birlikte tüm çalışanlar ve ziyaretçiler kolayca kullanılabilir yeni teknolojinin gücünü hissetmeye başladı. Allianz Türkiye, dijital dönüşüme daha fazla yatırım yaparak çalışanlarına ve müşteri memnuniyetine verdiği değeri gösterirken, sigorta sektörünü de yükseklere taşımaya devam ediyor.

Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İnce'den Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay'a cevap: Hem Suriyeliler hem de siz gidince ekonomi düzelecek 20:08 İnce'den Erdoğan'ın danışmanı Yasin Aktay'a cevap: Hem Suriyeliler hem de siz gidince ekonomi düzelecek Tanju Özcan ve HDP'li Serpil Kemalbay arasında mülteci gerginliği: Beni ağababalarına sor 19:33 Tanju Özcan ve HDP'li Serpil Kemalbay arasında mülteci gerginliği: Beni ağababalarına sor Son Dakika: Milli Savunma Bakanı Akar'ı taşıyan uçağın camına kuş çarptı, uçak acil iniş yaptı 19:08 Son Dakika: Milli Savunma Bakanı Akar'ı taşıyan uçağın camına kuş çarptı, uçak acil iniş yaptı
Sırasını beklemeden giren hasta, tartıştığı doktoru çivili sopayla darbetti 19:02 Sırasını beklemeden giren hasta, tartıştığı doktoru çivili sopayla darbetti Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin'i Alparslan Özmol'un hesabı çalınınca hemen emniyete koştu 18:10 Çocuklar Duymasın dizisinin Çaycı Hüseyin'i Alparslan Özmol'un hesabı çalınınca hemen emniyete koştu Liseli Gamze'nin ölümünde soruşturma tamamlandı! İddianamede iğrenç detaylar 17:27 Liseli Gamze'nin ölümünde soruşturma tamamlandı! İddianamede iğrenç detaylar
Popülerliğin zirvesindeyken oyunculuğu bırakıp cam silmeye başlayan Dieter Brummer'ın ölümü acı oldu 17:16 Popülerliğin zirvesindeyken oyunculuğu bırakıp cam silmeye başlayan Dieter Brummer'ın ölümü acı oldu Mavi Şimşekler, Benjamin Stambouli'yle 2 yıllık anlaşma sağladı 16:51 Mavi Şimşekler, Benjamin Stambouli'yle 2 yıllık anlaşma sağladı
Advertisement