Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi - Son Dakika

Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi

Sigorta sektöründe dijitalleşmenin de lideri olan Allianz Türkiye, yeni genel merkezi Allianz Tower'da bulunan 1700 çalışan için "dijital signage" teknolojisinin kullanıldığı bir dijital çalışma ortamı oluşturdu.

Kurum içi iletişiminde dijital signage devrimi, System.String[]

Allianz Tower'ın yeni nesil ofislerine uygun olarak yeni nesil dijital ekranlarla değişim ve dönüşüm yaşarken, dijital signage teknolojisi kurum içi iletişime yeni bir boyut kazandırıyor. .

İstanbul finans merkezine yakın konumda, Ataşehir'de bulunan Allianz Türkiye'nin yeni genel merkezi Allianz Tower'ın 23 katında iDisplay'in danışmanlığını ve uygulamasını yürüttüğü proje ile dijital bir iletişim platformu oluşturuldu. Böylece Allianz'da sürdürülen dijital dönüşüm çalışmaları en üst seviyeye taşındı.

Proje kapsamında kullanılan 300+ profesyonel ekran ve "Penterus" yazılım ekibi tarafından geliştirilmiş bir dijital signage yazılımı olan "PlatPlay" ile güçlü bir kurum içi iletişim platformu ve güncel teknoloji ile donatılmış konforlu, markaya değer katan bir ofis oluşturuldu.

Kurulan sistem ile BT ve Kurumsal İletişim Departmanları'nın hayal ettiği; kullanımı kolay, tek merkezden kurum içi veya dışındaki farklı bölgelerden hem donanımları hem içerikleri yönetebilen, esnek, harici bir donanıma ihtiyaç duyulmayan dijital signage sistemi devreye alındı.

Böylece duyuruların, anlık data bilgilerinin, toplantı bilgilerinin, trafik verilerinin ve özelleştirilmiş tüm verilen anlık olarak yüksek çözünürlüklü profesyonel ekranlara aktarımı yapılabilir, yayınlanan tüm içerikler ile ilgili bilgiler ve raporlar sistem tarafından sağlanabilir oldu. Tüm sistemin PC olmadan kullanımı amaçlandığı için Samsung Smart Signage ekranlar ve ekranlar üzerindeki dahili medya oynatıcılar üzerinde çalışan PlatPlay dijital signage yazılımı kullanıldı. Allianz'ın ihtiyaçlarının tamamına yanıt verebilecek, aynı zamanda talep edilen özel istekleri karşılayabilecek, IT dostu bir yazılım olan PlatPlay ile çalışma ortam koşulları çalışanların talepleri de göz önünde bulundurularak özel bir yazılım hazırlandı.

Allianz Türkiye'de, klasik yöntemlerle oluşturulmuş, kullanımı zor, her ekran için ayrı bir PC'ye ihtiyaç duyulan, istenilen performansın alınamadığı ve amacına ulaşmayan sistem yerine; yüksek çözünürlüklü, büyük boyutlu ve parlak ekranlar ile birlikte, kullanılması ve yönetilmesi kolay, PC'siz bir dijital signage sistemi oluşturuldu.

iDisplay tarafından geliştirilen, İOS, Andriod ve web tabanlı çalışabilen toplantı yönetim sistemi devreye alındı. Bu sistemle de entegre çalışan 40 adet kapı yanı ekranı ve videowall ile ortak kullanılan toplantı odalarının planlı kullanımı mümkün oldu.

300+ dijital signage ekranı ile teknolojinin her alanda kullanıldığı, dinamik ve prestijli bir ofis yaratıldı. Projede, 1700+ çalışana, HD içeriklerin ve anlık data bilgilerinin (hava durumu, döviz, özel gün mesajları) dijital ortamda sunumu sağlandı.

iDisplay'in baştan sona tasarlayıp uyguladığı projede, Allianz oldukça gelişmiş bir dijital iletişim platformuna sahip oldu. Dijital signage ekranlarında yayınlanan içeriklerin ilgili birimlere doğru yerde ve doğru zamanda ulaşması sayesinde çalışanlar ile etkin bir iletişim kuruldu. Çalışanlar, geleneksel ofis ortamından uzaklaşıp, profesyonel olarak kendileri için hazırlanmış içerikler sayesinde daha verimli zaman geçirmeye başladı.

Oyun konsolu, ses sistemleri, TV yayın hattı, kablosuz görüntü aktarım cihazları gibi ek seçeneklerin dijital signage projesine eklenmesiyle de çalışan motivasyonu yükseltilerek daha keyifli ve stresten arındırılmış bir çalışma ortamı yaratıldı.

iDisplay tarafından gerçekleştirilen bu yenilenme ile birlikte tüm çalışanlar ve ziyaretçiler kolayca kullanılabilir yeni teknolojinin gücünü hissetmeye başladı. Allianz Türkiye, dijital dönüşüme daha fazla yatırım yaparak çalışanlarına ve müşteri memnuniyetine verdiği değeri gösterirken, sigorta sektörünü de yükseklere taşımaya devam ediyor.


Son Dakika

Kuaförüm Sensin'de jüri koltuğuna oturan Işıl Reçber'in kazanacağı ücret dudak uçuklattı Oyuncu Tamer Karadağlı, Çocuklar Duymasın defterini kapattı: Benim için bitmiştir Survivor 2020'nin 98. bölüm fragmanı yayınlandı! Yasin ve Sercan birbirine giriyor 45 yaşındaki Linet, havuz başında siyah bikinisiyle poz verdi Vefat eden 9 yaşındaki oğluyla çekilen fotoğrafını paylaşan Ebru Şallı, herkesi duygulandırdı Oyuncu Kaan Yıldırım'dan Hadise'ye çağrı: Baba olmak istiyorum 22 yaşındaki Kylie Jenner, en çok para ödenen ünlü listesinde ilk sıraya yerleşti Şahan Gökbakar, koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten kovduğu ileri sürülen güvenlik personelinin attığı veda mesajını paylaştı Eda Taşpınar, cüretkar bikinisiyle poz verdi Defne Samyeli, Baran Tınaz ve Deren Talu aşkına onay verdi Simge "Çocuğu var" iddiaları hakkında sessizliğini bozdu: Saçmalık Yağmalama görüntüleri ortaya çıkan ünlü YouTuber Jake Paul hakkında soruşturma başlatıldı İkinci kez kolundan sakatlanan Berkay Şahin, maskesini takmakta güçlük çekti Kuruluş Osman'da Ertuğrul Gazi karakterini Yeşilçam'ın usta oyuncusu Ediz Hun canlandıracak Çukur'un Mahsun'u Berkay Ateş, 19 yaşındayken Tarkan'ın konserlerinde koruma olarak görev yaptığını anlattı