Kutad Alptürkan'ın "OYUNCAK" Albümü Şimdi Müzik Marketlerde - Son Dakika

Kutad Alptürkan'ın "OYUNCAK" Albümü Şimdi Müzik Marketlerde

10.02.2015 12:07
Kutad Alptürkan'ın

Yirmi yıldır müziği ticari kaygılar yerine sevgi için yapan Kutad'ın ilk albümü olan "Oyuncak" 12 şarkıdan oluşuyor.

"Oyuncak" Jehan BARBUR ve Gülce DURU'nun katkılarıyla hazırlanmış bir Kutad ALPTÜRKAN albümü. Esen Müzik etiketiyle bugün itibariyle raflara çıkacak olan albümün satışından sanatçının elde edeceği gelir, Hayvan Severler Derneği ile imzalanan protokol çerçevesinde sokak hayvanları yararına kullanılmak üzere Hayvan Severler Derneği'ne (HaySev) aktarılacak.

Yirmi yıldır müziği ticari kaygılar yerine sevgi için yapan Kutad'ın ilk albümü olan "Oyuncak" 12 şarkıdan oluşuyor. Şarkılar genellikle bir "içe bakış" yaklaşımını barındırıyor ve tüm bu yıllar boyunca biriken anılar, çelişkiler, pişmanlıklar, ikili ilişkiler ve hayal kırıklıkları, otobiyografik sayılabilecek bir dille anlatılıyor. Sözlerde dilin doğru kullanımı ve prozodi ile artikülâsyona özen gösteriliyor.

Kozmopolit bir coğrafyada yaşayan bir kentli insanın ilk gençliğinden orta yaş dönemine kadar karşılaştığı olay ve etkenlerin iç dünyasına olan yansımalarını konu alan albüm, popüler müzik klasmanında bulunmakla birlikte yaygın popülist kaygılardan çok uzak bir tarzı olduğunu hemen hissettiriyor.

Albümün genelinde bir Latin - Latin caz duygusu hâkim. Bu duygu yer yer Anadolu sazları ve temaları ile harmanlanarak kendine özgü bir yapı oluşturuyor.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kutad Alptürkan'ın 'OYUNCAK' Albümü Şimdi Müzik Marketlerde - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İtalyan teknik direktör Marcello Lippi, kariyerini sonlandırdı Adidas, koronavirüs döneminde değer kaybı yaşayan Reebok'ı satacak 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş 150 kişiyi koronaya kurban veren kentimizde tedbirlere uyulmaması korkutuyor Kızı Şeyma'yı öldüren babaya, ağırlaştırılmış müebbet 11 yaşındaki kız çocuğu, kendisine cinsel istismarda bulunan kişi serbest kalınca canına kıydı İzmir'de yolun ortasında kadını döven şahsa kimse müdahale etmedi! Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!