Kutlu Doğum Haftası - Son Dakika

Kutlu Doğum Haftası

22.04.2017 15:57
Kutlu Doğum Haftası, System.String[]

Kadirli ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla "Güven Duygusunu Zedeleyen Olumsuzluklar" konulu program düzenlendi.

Kadirli ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla "Güven Duygusunu Zedeleyen Olumsuzluklar" konulu program düzenlendi.

Kadirli İlçe Müftülüğünce düzenlenen programda minik öğrenciler, ilahi söyleyip, dua yaptırdılar.

Sumbas İlçe Müftüsü Ahmet Demirer, yaptığı konuşmada, haftanın güvenli bir dünya kurulmasına vesile olmasını diledi.

Hz. Peygamberin hayatının örnek alınması gerektiğini dile getiren Müftü Demirer, şöyle konuştu:

"Bu haftamızın mümin gönüllerde Peygamberimize duyulan muhabbetin artmasına, onun insanlığa takdim ettiği güzelliklerin daha iyi anlaşılmasına vesile olan, milletimiz ve gönül coğrafyamızda benimsenmiş ilmi ve kültürel bir faaliyettir. Rabbimiz, kainatı insana emanet etmiş ve güvenli bir dünya kurmamızı istemiştir. İnsanın insana, komşunun komşuya ve işçinin işverene güvendiği bir dünyayı inşa etmemizi istemiştir. Ne hazindir ki bugün insanlık bütün bu emanetlere hakkıyla riayet etmediği için küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşıyoruz."

Diyanet İşleri Başkanlığı Denizli Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Acar ise, güven duygusunu zedeleyen olumsuzluklar konulu konuşmasında dinimizde güvenin önemine vurgu yaptı.

Herkesin birbirine güvenmesi halinde sorunların çözüleceğini anlatan Acar, "Hayatta en güzel olan Allah'ın emrettiği şekilde yaşamaktır. Peygamberimizin hayatını örnek almaktır. Toplum olarak dinimizi iyi öğrenmemiz ve öğrendiklerimizi yaşamamız gerekir. Çocuklarımıza iyi bir dini eğitim verirsek ne IŞİD kalır ne FETÖ olur. Birbirimize güvenmeli imanımızı güçlendirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Programda, İmam Hatip Ortaokulu ve Asiye Yüksel Anaokulu öğrencileri tarafından ilahi okunarak, dua edildi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Camii imam hatibi Adem Kemaneci'nin Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından katılımcılara gül takdim edildi.

Kutlu Doğum Haftası

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kutlu Doğum Haftası - Son Dakika


Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Komşuların kötü koku ihbarı yaptığı dairede yaşlı adamın cansız bedeni bulundu Sokağa çıkma kısıtlamasına aldırış etmeyip ormana giden alkollü şahsın başına gelmeyen kalmadı Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı