Liberya'da Yeni Devlet Başkanı Yemin Etti - Son Dakika

Liberya'da Yeni Devlet Başkanı Yemin Etti

22.01.2018 19:10
Liberya'da Yeni Devlet Başkanı Yemin Etti, System.String[]

Liberya'da Devlet Başkanı seçilen eski futbol yıldızı George Weah ve yardımcısı Jewel Taylor için yemin töreni düzenlendi.

Liberya'da Devlet Başkanı seçilen eski futbol yıldızı George Weah ve yardımcısı Jewel Taylor için yemin töreni düzenlendi.

Monrovia'daki Ulusal Spor Stadyumu'nda gerçekleştirilen yemin töreninde konuşan Weah, "Liberya'nın değişimi için her açıdan hazırım. Onun için yeni Liberya'nın kuruluşu için hep beraber çalışmamız lazım." dedi.

Sivil özgürlüğü ve temel konuları hakkında Liberya halkına borçlu olduklarını ifade eden Weah, ülkenin gelişmesi için canını feda edenlere saygılarını sundu.

Weah, Liberya'da yolsuzluk ile mücadele edeceğini belirterek, "Kendi ekonomimizin gelişmesi için seyirci kalmayacağız." diye konuştu.

Ülkede birlik çağrısında bulunan Weah, "Tüm Liberya halkına siyasi farklılıkları bir kenara koymaları çağrısında bulunuyorum. Kazandığım zafer hepimiz içindir. Ülkenin gelişmesine odaklanacağız." ifadelerini kullandı.

Liberya'da 26 Aralık'ta düzenlenen devlet başkanı seçiminde, Weah oyların yüzde 61,5'ini alırken, eski Devlet Başkanı Yardımcısı Joseph Nyumah Boakai'nin oy oranı ise ise yüzde 38,5'te kalmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Liberya'da Yeni Devlet Başkanı Yemin Etti - Son Dakika


Son Dakika

Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor İlk dozda AstraZeneca aşısı olan Merkel, ikinci dozda Moderna aşısını tercih etti 18:15 İlk dozda AstraZeneca aşısı olan Merkel, ikinci dozda Moderna aşısını tercih etti 8 yıl önce ürünlerini çaldığı marketçiye 500 lira parayla birlikte not bıraktı 17:47 8 yıl önce ürünlerini çaldığı marketçiye 500 lira parayla birlikte not bıraktı
O pankart, CHP Grup Toplantısı'nda Kılıçdaroğlu'na sözünü kestirdi 16:59 O pankart, CHP Grup Toplantısı'nda Kılıçdaroğlu'na sözünü kestirdi Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda 16:25 Şarkıcı Alişan'ın kardeşi Selçuk Tektaş Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor 16:12 Trafikte yeni dönem! Mayıs 2022 itibarıyla araçlara karakutu zorunluluğu geliyor
Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi 16:08 Ekonomist Özgür Demirtaş, kendi coin'ini çıkarmaya hazırlanan Emrah'a tepki gösterdi Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı 15:10 Diyarbakır'da dev karpuz maketi ile kamufle edilen baz istasyonu büyük tepki topladı
Advertisement