Maduro'nun Siber Saldırı İddiasına Ülkenin En Büyük Üniversitesi Karşı Çıktı - Son Dakika

Maduro'nun Siber Saldırı İddiasına Ülkenin En Büyük Üniversitesi Karşı Çıktı

14.03.2019 17:09
Maduro'nun Siber Saldırı İddiasına Ülkenin En Büyük Üniversitesi Karşı Çıktı, System.String[]

Venezuela Merkez Üniversitesi, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun elektrik kesintileriyle ilgili "siber saldırı" tezini reddetti.

Venezuela Merkez Üniversitesi, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun elektrik kesintileriyle ilgili "siber saldırı" tezini reddetti.

Ülkenin en büyük üniversitesi olan Venezuela Merkez Üniversitesi (UCV) Mühendislik Fakültesi profesörleri, Nicolas Maduro hükümeti tarafından ortaya atılan elektrik kesintilerinin ABD tarafından düzenlenen bir siber saldırı sonucu yaşandığı iddiasına karşı çıktı. UCV Mühendislik Fakültesi tarafından yayınlanan raporda, 6 gün boyunca ülkenin büyük çoğunluğunu karanlıkta bırakan elektrik kesintisinin nedeni açıklandı. Rapora göre kesintiler, elektrik hatlarını ve güç istasyonlarını etkileyen yangın ve bazı teknik problemler nedeniyle meydana geldi. Fakülte raporunda, elektrik hizmetlerinin geri kazanılması ve modernizasyonunun sağlanması için yapılacak plana destek olmaya hazır oldukları belirtildi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, kesintilerin ülkedeki elektrik enerjisinin yüzde 80'ini sağlayan Guri Hidroelektrik Santrali'ne karşı ABD tarafından yapılan 'sibernetik ve elektromanyetik saldırılar' nedeniyle meydana geldiğini iddia ediyor. - KARAKAS

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Maduro'nun Siber Saldırı İddiasına Ülkenin En Büyük Üniversitesi Karşı Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Soylu'dan ABD Büyükelçiliği'nin kapatılmasına sert tepki: Usul, erkan ve adaptan yoksun bir davranış Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama