Malatya'da çöken bina ile ilgili feci iddia: Tadilat sırasında kolonu kesildi - Son Dakika

Malatya'da çöken bina ile ilgili feci iddia: Tadilat sırasında kolonu kesildi

09.11.2021 17:31

Malatya'nın en işlek caddelerinden olan İnönü Caddesi'nde iki katlı bina büyük gürültüyle çökerken binayla ilgili ortaya korkunç bir iddia atıldı. Söz konusu binanın, bugün gerçekleşen tadilat sırasında bir kolonunun kesilmesinin ardından çöktüğü öne sürüldü.

Malatya'da İnönü Caddesi'nde bulunan iki katlı bir bina çökerken olay yerine çok sayıda itfaiye, Umke, Jandarma, 112 sağlık ekibi sevk edildi. Binanın altında dükkanlar olduğu ve bir katında kıraathane bulunduğu belirtildi.

TADİLAT SIRASINDA KOLONU KESİLDİ İDDİASI

Çevredeki vatandaşların ifadelerine göre, bugün gerçekleşen tadilat sırasında bir kolonunun kesilmesinin ardından binanın çöktüğü iddia edildi. Çöken binanın altında çok sayıda dükkanın da olduğu belirtilirken, söz konusu tadilatın ise binanın altında bulunan tavukçuda gerçekleştirildiği belirtildi.

BELEDİYE BAŞKANI İDDİAYI DOĞRULADI

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, göçme öncesinde bina altındaki dükkanlarda tadilat olduğu yönündeki iddialara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çınar, kolonların kesildiği iddiasıyla ilgili, "Belli ki herhangi bir izin almadan, bilgisizce binaya müdahale edilmiş" dedi.

Malatya'da çöken bina ile ilgili feci iddia: Tadilat sırasında kolonu kesildi

ENKAZ ALTINDAKİLERİN KURTARILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çöken binanın enkazından 13 kişi yaralı kurtarıldı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. Binada 27 kişinin olduğu iddia edildi. Enkaz altında kalanların kurtarılması yoğun çabalar sarf ediyor. Binanın altında dükkanlar olduğu ve bir katında kıraathane bulunduğu öğrenildi.

Malatya'da çöken bina ile ilgili feci iddia: Tadilat sırasında kolonu kesildi

VALİ'DEN AÇIKLAMA: 13 KİŞİ ENKAZIN ALTINDAN ÇIKARILDI

Malatya Valisi Aydın Baruş, yaptığı açıklamada "Bu 2 katlı bir bina. Olay yerinde görevlilerimizin aktardığına göre, enkazın altından 13 kişi çıkarıldı ve durumları iyi. Ancak çöken binada bir kahvehane, fırın ve bir ticarethane var. Kaç kişinin etkilendiği yönünde kesin bir bilgi yok. Yaklaşık 20 insan olduğu söyleniyor. Olayı araştırıyoruz. AFAD ve itfaiye ekiplerimiz çalışıyor. Gereken yapılıyor" ifadelerini kullandı.

Malatya'da çöken bina ile ilgili korkunç iddia
Malatya'da çöken bina ile ilgili korkunç iddia
YORUMLAR
500
Malatya'da bir evde çıkan yangın söndürüldü Malatya'da bir evde çıkan yangın söndürüldü Son dakika haber... Malatya'da atlı jandarma timi göreve başladı Son dakika haber... Malatya'da atlı jandarma timi göreve başladı Son dakika haberi | Atlı Jandarma Timi Malatya'da görevde Son dakika haberi | Atlı Jandarma Timi Malatya'da görevde

Son Dakika Güncel Malatya'da çöken bina ile ilgili feci iddia: Tadilat sırasında kolonu kesildi - Son Dakika


Advertisement