"Aile Haftası" kapsamında farkındalık yürüyüşü yapıldı - Son Dakika

"Aile Haftası" kapsamında farkındalık yürüyüşü yapıldı

17.05.2022 16:58

Malatya ve Kahramanmaraş'ta, "Aile Haftası" kapsamında ailenin önemine dikkati çekmek için farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Malatya ve Kahramanmaraş'ta, "Aile Haftası" kapsamında ailenin önemine dikkati çekmek için farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından organize edilen yürüyüş, İnönü Caddesi'nde başlayarak Valilik önünde sona erdi.

Isparta'ya atanan Malatya Valisi Aydın Baruş, burada yaptığı konuşmada, ailenin toplumun temel kurumu olduğunu ve muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi.

Aile ne kadar sağlam olursa toplumsal yapının da o kadar sağlam olacağını anlatan Baruş, "Aile yapımızı güçlendirmede elimizden gelen her türlü çabayı göstermemiz lazım." dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da Türk toplumunda fert olarak aile yapısına önem vermek gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

"Kültürümüzde ve inanç değerlerimizde olmamasına rağmen huzurevi kavramının öne çıkmasını doğru bir yaklaşım olarak bulmadığımı söylemek istiyorum. Ailede evlat, baba ve torunun bir arada olması hem eğitimin sağlıklı yürütülmesinde hem de aile kurumunun sağlıklı şekilde oluşmasında önemlidir."

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ise 15-21 Mayıs'ta kutlanan Aile Haftası dolayısıyla kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla yürüyüş düzenlediklerini ifade etti.

YORUMLAR
500
Samsun'da 165 işletmeye Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında para cezası Samsun'da 165 işletmeye Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun kapsamında para cezası Son dakika haber | 12 ilde FETÖ soruşturmaları kapsamında 30 gözaltı kararı verildi Son dakika haber | 12 ilde FETÖ soruşturmaları kapsamında 30 gözaltı kararı verildi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Aile Haftası' kapsamında farkındalık yürüyüşü yapıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement