Manda sürüsünden kartpostallık görüntüler - Son Dakika

Manda sürüsünden kartpostallık görüntüler

25.05.2022 09:13

Bitlis'in Güroymak ilçesinde manda yetiştiriciliği önemli bir yer tutarken, meralardaki manda sürüleri ise seyrine doyumsuz görüntüler oluşturuyor.

Bitlis'in Güroymak ilçesinde manda yetiştiriciliği önemli bir yer tutarken, meralardaki manda sürüleri ise seyrine doyumsuz görüntüler oluşturuyor.

İlçede bulunan Budaklı ve Gölbaşı köylerinde sayıları 11 bini bulan manda sürüsünün bir arada otlatılma görüntüleri görsel şölen sunuyor. İlçedeki köylerde yaşayan vatandaşların başlıca geçim kaynakları arasında gelen mandaların sütünden elde edilen kaymak ve yoğurt ise Türkiye'nin farklı illerine ve yurt dışına gönderiliyor. Her gün meralara otlatılmak için çıkarılan mandalar, sıcaktan biraz olsun kurtulmak için bölgede bulunan suya girerek serinliyor. Yeşillik ve sulak alanlarda vakit geçiren manda sürüsünün ilerlerken oluşturduğu manzara ise ilçe sakinlerinin olduğu kadar ilçe dışından gelen turistlerin de beğenisini topluyor.

Öte yandan, bölgede sürünün ilerlerken oluşturduğu görsel şöleni izleyip kaydetmek isteyen fotoğraf tutkunları da bölgeye akın ediyor. Kartpostallık görüntülerin oluştuğu anlar ise havadan kaydedildi.

(Mücahit Tarlan - Recep Gökhan Kılıç - İHA)

YORUMLAR
500
Belediye çalışanları maaşlarına yapılan zam sonrası belediye başkanıyla omuz omuza halay çekti Belediye çalışanları maaşlarına yapılan zam sonrası belediye başkanıyla omuz omuza halay çekti Mavi bebek müjdesi! Demet Evgar doğum yaptı Mavi bebek müjdesi! Demet Evgar doğum yaptı Bıçakla marketi soyan zanlıdan ilginç savunma! Suçluluk duygusunu anlamak için yapmış Bıçakla marketi soyan zanlıdan ilginç savunma! Suçluluk duygusunu anlamak için yapmış
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Manda sürüsünden kartpostallık görüntüler - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement