Son Dakika Haberleri: Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarihe Işık Tuttu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarihe Işık Tuttu

3 ay önce

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi işbirliğiyle 'Manisa'da Tarihi Mekanlar Mezar Taşları ve Kitabeler' adlı tarihe ışık tutacak bir yayını, Manisa'nın kültür arşivine kazandırdı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Tarihe Işık Tuttu, System.String[]

Kitap, Büyükşehir Belediyesi  Eylül ayı Meclis Toplantısı öncesi meclis üyelerine de hediye edildi.  Manisa büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, kitabın hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi  Eylül ayı Toplantısı öncesi, belediye meclis üyelerine ' Manisa'da Tarihi Mekanlar Mezar Taşları ve Kitabeler' adlı  Manisa Büyükşehir Belediyesi yayını olan kitap armağan edildi.  Manisa'da  Osmanlıca yazılı mezar taşlarının  Manisa Büyükşehir Belediyesi ve  Manisa  Celal Bayar Üniversitesinin ortak çalışmasıyla Türkçeye çevrildiğini ve bunun da kitap haline getirildiğini belirten  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı  Cengiz Ergün, kitabın hazırlanmasında emeği geçen Alpay Bizbirlik, Necdet Okumuş ve Başkan Danışmanı Mimar Azmi Açıkdil'e teşekkür etti. Başkan Ergün, kitabın il genelinde kütüphanelere, bakanlık ve belediyelere gönderileceğini de söyledi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Annesi Tarafından Öldürülen Necmi'nin Babası, "Komşuyla İlişki" İddiasını Yalanladı 8 Yaşındaki Çocuğa Tecavüz Edip Öldüren 49'luk Sapık, Kurşuna Dizilerek İdam Edildi
Kışlalardaki "Tanrımıza Hamdolsun" Şeklindeki Yemek Duası "Allahımıza Hamdolsun" Şeklinde Değiştirildi