Son Dakika Haberleri: Manisa Safran Çayı'na Yine Kimyasal Madde Atıldı

Manisa Safran Çayı'na Yine Kimyasal Madde Atıldı

2 yıl önce

Manisa Atatürk Kent Parkı'nın içinden geçen Safran Çayı'na, yağışlı havayı fırsat bilen işletmeciler kimyasal atıklarını bıraktı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı Atatürk Kent Parkı'nın içinden geçen ve kimyasal atıkların karışmasıyla gündeme gelen Safran Çayı, aynı durum yine yaşandı. Yağışlı havayı fırsat bilen işletmeler, kimyasal atıkları yine çaya bıraktı.

CANLI YAŞAMINI TEHDİT EDİYOR

Manisa merkez Yunusemre ilçesi sınırlarında bulunan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan 170 dönüm alan üzerindeki Atatürk Kent Parkı'nın içinden geçen Safran Çayı, üçüncü kez kimyasal atık tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Canlı yaşamını da tehdit eden sanayi atıkları nedeniyle derenin üstü köpükle kaplandı. Manisa Küçük Sanayi Sitesi ya da daha üst bölgelerden geldiği tahmin edilen kimyasal atıkların, özellikle hafta sonları ya da yağışlı havalarda dereye karıştığını belirten Atatürk Kent Parkı yetkilileri, doğa katillerinin adeta fırsat kolladığına dikkat çekti.

Safran Çayı'na karıştırılan kimyasal atıklarının geldiği bölge ile ilgili geçtiğimiz günlerde Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri incelenmek üzere dereden numune almıştı.
Polisin Baskın Yaptığı İş Yerlerinde Flash Bellekle Oynanan Kumar Yöntemi Açığa Çıktı Son Dakika! VakıfBank, Borcunu Bir Defada ya da Bir Yıl İçinde Ödeyenlerden Faiz Almayacak

Son Dakika! Bakan Selçuk Müjdeyi Verdi! Ücretler Artırıldı