MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi - Son Dakika

MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi

Dün akşam yeni bölümüyle ekrana gelen MasterChef Türkiye'de 16 kişilik ana kadroya girmek isteyen yarışmacılar, rakipleriyle kıyasıya mücadele etti. Heyecanlı anların yaşandığı yarışmada Kıbrıslı yarışmacı zorlu rakiplerini geride bırakarak ana kadroya girmeye hak kazandı.

MasterChef 2020'nin ilk final turunun tamamlanmasının ardından ikinci tur elemeleri başladı. MasterChef 2. grupta ana kadroya girmeyi başaran ilk yarışmacı Barbaros Yoloğlu olmuştu. Yarışmanın 11 Ağustos Salı ekrana gelen son bölümünde ise kalan 13 yarışmacı en iyi tabağı hazırlayıp şeflerden geçerli notu almak için yarıştı.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İlk turda en iyi tutmaç çorbasını yaparak bir üst tura çıkmak isteyen yarışmacılar zor anlar yaşadı Zamanı iyi değerlendiremediği için çorbanın sunumunu hazırlayamayan Dilara, gözyaşlarına boğuldu.

Bir Anadolu klasik yemeği olan bu çorbayı en iyi hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi

EN ZAYIF TABAK GÜLŞAH OLDU

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün jumbo karides oldu. Bu ürün ile 30 dakika içinde yaratıcı bir yemek yapmaya çalıştılar. Sürenin bitimi sonrasında yarışmacılar, tek tek yemeklerini şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için sundular. Şefler, tadım sonunda oy birliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah'a ait olduğu açıklandı.

MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi

ANA KADRONUN 10. YARIŞMACISI SEÇİLDİ

Sonrasında Kayhan, Uğur, Walison oldu. Son ikiye kalan isimler ise Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında en iyi tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı oldu.

MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi

MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi

Haber Yayın Tarihi: 12.08.2020 07:39

Son Dakika Magazin MasterChef Türkiye'nin 10. ana kadro yarışmacısı da seçildi - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (24)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Çipli kimlikte yeni dönem! Parmak izinin yerli ve milli yazılımla işleneceği sisteme geçiliyor Gelmeyen öğrencileri geliyor gibi gösteren okul sahibi, devleti 1 milyon lira dolandırdı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Sigara içilmesi koronavirüsün yayılmasını kolaylaştırıyor Sharon Stone, öpüştüğü aktörler içinde en iyisi olarak Robert de Niro'yu ilk sıraya koydu Taksim'de genç kadını takip ederek taciz eden şüpheli hakkında 13 yıla kadar hapis istendi Bill Gates, koronavirüs salgınının 2022'de sona erebileceğini söyledi Estonya ekibi Kalju, maçın 13. saniyesinde oyuncu değiştirerek tarihe geçti Kardeşinden mesaj gelince harekete geçen abi gittiği yerde kardeşinin son anlarına tanık oldu