Mazıdağı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri - Son Dakika

Mazıdağı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

15.07.2020 21:59
Mazıdağı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri, System.String[]

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla program düzenlendi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 4. yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanındaki programa Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhsin Duran Kalkan, İlçe Emniyet Amiri Fatih Akyol da katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Duran Kalkan, teröristlerin 4 yıl önce harekete geçerek, silahlarını bu aziz ve fedakar halka doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:

"Hainler milletin gücü karşısında hüsrana uğratılmışlardır. Bayrağımıza, ezanımıza, hak ve özgürlüklerimize karşı yürütülen bu alçak girişim milletimizin kahramanca savunması ile püskürtülmüştür. Başta şehit ve gazilerimiz olmak üzere 15 Temmuz gecesi bütün milletimiz cesaretiyle dirayetleriyle kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdı."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Mazıdağı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Meteorolojiden 3 bölge için sağanak ve poyraz uyarısı Taksim'de maske takmadığı için ceza yiyen gençten ilginç tepki: İtiraz ederiz, olmazsa öteki tarafta görüşürüz Fenerbahçeli taraftarların tepkisine Muğdat'tan çok sert yanıt: Bir futbolcu ha maç satmış ha karısını satmış, aynı şey Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu