MEB, "Kadıköy Anadolu Lisesi'ne düşük puanla öğrenci nakledildi" iddiası üzerine soruşturma açtı - Son Dakika

MEB, "Kadıköy Anadolu Lisesi'ne düşük puanla öğrenci nakledildi" iddiası üzerine soruşturma açtı

11.09.2021 13:47
MEB, "Kadıköy Anadolu Lisesi'ne düşük puanla öğrenci nakledildi" iddiası üzerine soruşturma açtı

Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul'da bir öğrencinin puanıyla yerleştiği okuldan sağlık sorunları sebebiyle mevzuata aykırı şekilde Kadıköy Anadolu Lisesi'ne naklinin gerçekleştirildiği yönündeki iddialar nedeniyle soruşturma açtı.

Geçtiğimiz günlerde, LGS'den 405 puan bir kız öğrencinin İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Komisyon kararı ile Kadıköy Anadolu Lisesi'ne yerleştiği haberleri basında yer almıştı.

Kadıköy Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, Kadıköy Anadolu Lisesi'nin taban puanı 455 olduğu halde okula 405 puanlı bir öğrencinin kaydedildiğini öne sürmüştü. Bunun üzerine 405 puan almasına rağmen okula kaydı yapılan öğrencinin ise sağlık sorunu yaşadığı gerekçe gösterilmişti.

İKİ TARAF DA GERİ ADIM ATMADI

Okul Aile Birliği, kararın mevzuata aykırı olduğunu savunurken; İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, yerleştirmenin yönetmeliğin 23. maddesine uygun olduğunu iddia etti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bu gelişmelerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Metinde şu ifadeler yer aldı: "İstanbul'da, bir öğrencinin puanıyla yerleştiği okuldan sağlık sorunları gerekçesiyle mevzuata aykırı şekilde başka bir okula naklinin gerçekleştirildiği yönündeki iddialar üzerine Bakanlığımız tarafından inceleme/soruşturma başlatılmıştır."

MEB, Kadıköy Anadolu Lisesi'ne düşük puanla öğrenci nakledildi iddiası üzerine soruşturma açtı

Son Dakika Güncel MEB, 'Kadıköy Anadolu Lisesi'ne düşük puanla öğrenci nakledildi' iddiası üzerine soruşturma açtı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Ünlü şair Sezai Karakoç hayatını kaybetti 17:51 Son Dakika: Ünlü şair Sezai Karakoç hayatını kaybetti Fatih Terim, 17:43 Fatih Terim, "Kalsın" derse iş bitecek! Sofiane Feghouli sözleşmesinde indirime gitmeye hazır Sofradan eksik edilmeyecek kansızlık düşmanı 8 besin! 17:30 Sofradan eksik edilmeyecek kansızlık düşmanı 8 besin!
Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, Sarıyer'e başkan oluyor 17:02 Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın, Sarıyer'e başkan oluyor Son Dakika: Rakibimizin Karadağ'ın forveti Djurdjevic'in koronavirüs testi pozitif çıktı 16:48 Son Dakika: Rakibimizin Karadağ'ın forveti Djurdjevic'in koronavirüs testi pozitif çıktı TSK'nın elinde kimyasal silah var mı? sorusuna Bakan Akar: Böyle bir şey söz konusu değil 16:09 TSK'nın elinde kimyasal silah var mı? sorusuna Bakan Akar: Böyle bir şey söz konusu değil
Sürücü yaptığı kaza sonrası hüngür hüngür ağladı: Bu canlar bana emanetti, nasıl tehlikeye attım 15:55 Sürücü yaptığı kaza sonrası hüngür hüngür ağladı: Bu canlar bana emanetti, nasıl tehlikeye attım Azerbaycan mevzilerine saldıran Ermenistan'a top atışıyla karşılık verdiler 15:35 Azerbaycan mevzilerine saldıran Ermenistan'a top atışıyla karşılık verdiler
14:51
Advertisement