Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak - Son Dakika

Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak

24.01.2018 17:20

Mecidiye Hanı Gaziantep'in kültürünü yansıtacakGAZİANTEP - Şahinbey Belediyesi, tarihi ve kültürel Mecidiye Hanı'nı vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Mecidiye Hanı Gaziantep'in kültürünü yansıtacak

GAZİANTEP - Şahinbey Belediyesi, tarihi ve kültürel Mecidiye Hanı'nı vatandaşların hizmetine sunmak amacıyla restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Kültürel değerlere sahip çıkmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Şahinbey Belediyesi, kaderine terk edilmiş Mecidiye Hanı'ında restorasyon çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mecidiye Hanı'nın restorasyonunu bu yıl içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

"Handa kütüphane de olacak"

Mecidiye Hanı Gaziantep'in en güzel hanlarından bir tanesi olduğunu aktaran Tahmazoğlu, "Burası daha önce kaderine terk edilmiş ve otopark olarak kullanılıyordu. Şahinbey Belediyesi olarak burayı kamulaştırıp, restorasyon çalışmalarına başladık. Yıkılmış olan üst katını da yeniden inşa edip, bu yıl içerisinde buranın restorasyonunu tamamlamayı hedefliyoruz. Gaziantep'imizin tarihine ve kültürüne hizmet verecek bir han olacak. Buraya sahaflar çarşısı kuracağız. Aynı zamanda hac ve umre eşyaları satan esnafımızı da buraya alacağız. Üst katına ise güzel bir kütüphane ve Gaziantep yemeklerini yapan bir restoran düşünüyoruz. Böylelikle Gaziantep'imize gelenler kültürel varlıklarını görmenin yanı sıra kitap okuyup çay içebilecekleri, Gaziantep'in yöresel yemeklerinden tadabilecekleri bir mekana sahip olacaklar" ifadelerini kulandı.

Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak
Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak
Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak
Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mecidiye Hanı Gaziantep'in Kültürünü Yansıtacak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi