Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı - Son Dakika

Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı

12.03.2015 14:50
Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı, System.String[]

İzmir’in Buca ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy’u anma ve İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yılı nedeniyle tören düzenlendi.

İzmir'in Buca ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy'u anma ve İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yılı nedeniyle tören düzenlendi.

Buca ilçesinde, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi'nde düzenlenen törene, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Uğur Gülmez ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Okur, İstiklal Marşı'nın ilelebet yaşayacağını belirterek, Mehmet Akif'in, 'Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırtmasın' sözünü hatırlattı.

Anma programı, Mehmet Akif Ersoy'un hayatı ve İstiklal Marşı'nın tarihinin anlatıldığı 'Hürriyet' adlı sinevizyon gösterisi ile devam etti. Programda, Şirinyer Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 'İstiklal' adlı oratoryo gösterisi de izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Törende, 'Çocuk gözüyle İstiklal Marşı' resim yarışmasında ve 'Kurtuluş Savaşı ve İstiklal Marşı' konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri de verildi.

Protokol üyeleri anma programının ardından 'Çocuk gözüyle İstiklal Marşı' resim sergisini gezdi. - İZMİR

Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı
Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı
Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı
Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı
Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Mehmet Akif Ersoy Buca'da Unutulmadı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ankara'da yarından itibaren resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Kafasını kek makinesine kaptıran işçi hayatını kaybetti Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim