Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika

Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı

17.01.2015 15:05
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı, System.String[]

Duayen Gazeteci Mehmet Ali Birand, ölümünün 2. yılında Anadolu Hisarı Mezarlığındaki kabri başında anıldı.

Duayen gazeteci Mehmet Ali Birand, ölümünün 2'nci yılında Anadolu Hisarı Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Törene Birand'ın eşi Cemre Birand, oğlu Umur Birand, Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Gazeteci Can Dündar, Kanal D Haber anchormanleri Cüneyt Özdemir ve Serdar Cebe, mesai arkadaşları ve sevenleri katıldı. Birand'ın mezarının üzerinde konulan "Memoş" yazılı küçük bir çelenk dikkat çekti.

Törende Birand için kuran okunduktan sonra dua edildi. Bu sırada Cemre Birand ve Umur Birand'ın duygulandığı görüldü.

"MEHMET ALİ İNSANLARI SEVERDİ, SEVİLMEYİ SEVERDİ"

Cemre Birand, "Anmaya gelenleri görünce çok sevindim. İnsanların hafızaları azdır ama Mehmet Ali'nin ne kadar sevildiğini ve hala arandığını insanlar bana her vesilede gösteriyor. Bugün de hepiniz geldiniz, arkadaşları, dostları, gelmesi gerekenler geldi. Hayret ettiğim insanlar da geldi. Onun için mutluyuz. Mehmet Ali insanları severdi, sevilmeyi severdi. Onun için bugün güneş de açtı bir kere daha. Onun için de güzel bir anma oldu. Çok sevindik o da sevinirdi" dedi

"YİNE ÖYLE BİR GÜNEŞ AÇTI"

Umur Birand, "Babamın vefat ettiği gün Doğan Grubu'nun merasiminde böyle güneş açmıştı. Annemle yan yanaydık. Göz göze geldik. Yine öyle bir güneş açtı. Eski çalışma arkadaşları, dostları, sevenleri ve hayranları geldi. Bir kişinin iki kişinin gelmesi çok önemli. Onun için de önemliydi. Bizim içinde önemli. Bu yıl fazla bir katılım olmuş gibi bir his geldi bana" diye konuştu.

Can Dündar da, "İkinci yılında daha da çok özleyerek anıyoruz. Yokluğunu çok hissediyoruz. ve özellikle medyanın bugünkü durumunda keşke başımızda olsaydı. Keşke bizimle olsaydı" dedi.

"ÇOK HABER YAPTI ÇOK DA HABERCİ YETİŞTİRDİ"

Cüneyt Özdemir ise, "İkinci yılda şunu görüyorum ki Birand, öyle hayatımızdan kolay kolay gitmiyor, gideceği de yok. Biraz da insanların hayatlarına kattığı katkıyı da yaşıyor insanlar. Birand, çok haber yaptı çok da haberci yetiştirdi. Şu anda belki de Türkiye'deki evrensel standart da gazeteciliği Birand'ın yetiştirdiği gazeteciler almış götürüyor. Biz de o bayrağı aldık götürüyoruz. Biz yılda bir değil her haber toplantısında anıyoruz" ifadesini kullandı.

Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı
Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Mehmet Ali Birand Mezarı Başında Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen: İlk kurultayda genel başkan adayı olacağım Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan açık saçık fotoğrafını paylaştı Birlikte kaçtığı 3 çocuklu kadının kocasını sokakta görünce kurşun yağdırdı İspanyol ilaç şirketi müjdeyi verdi: Korona aşısından sonra ciğerlerdeki virüsü yüzde 99 oranında azaltan ilaç geliyor Mesut Özil'in imza törenine 132 basın mensubu akreditasyon başvurusu yaptı İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İki buçuk aylık bebeğini yastıkla boğan anneye müebbet hapis cezası verildi Evladının koli bandı ile boğarak öldürdüğü kadından geriye katıldığı programdaki görüntüleri kaldı