Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü - Son Dakika

Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü

03.07.2020 14:02
Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü, System.String[]

Mehtap Meral'in ilk yorumladığı eser Pir Sultan Abdal ve değerli halk müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek imzalı "Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma."Sanatçı, çello ve bağlamanın insan sesiyle buluştuğu bu akustik yorumda türkünün geleneksel halini bozmadan Ruhi Su'nun izinden gidiyor.

Mehtap Meral'in ilk yorumladığı eser Pir Sultan Abdal ve değerli halk müziği sanatçısı Ali Ekber Çiçek imzalı "Gurbet Elde Bir Hal Geldi Başıma."

Sanatçı, çello ve bağlamanın insan sesiyle buluştuğu bu akustik yorumda türkünün geleneksel halini bozmadan Ruhi Su'nun izinden gidiyor.

Bu eser 3 Temmuz'da tüm dijital platformlarda yerini alacak. Daha sonra da Mehtap Meral, Türkiye'nin seslerini kendi yorumuyla duyurmaya devam edecek.

Proje, Ahmet Kaya'dan "Söyle" ile devam edecek.

Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin Mehtap Meral bir türkü ve şiir kitabıyla döndü - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü Rus model, morga girip koronavirüsten ölenlerin görüntülerini paylaştı MHP'li eski Belediye Başkanı Mehmet Kula'nın kızıl geyik avı tepki çekti Oyuncu Damla Ersubaşı, geçirdiği değişimi estetiğe değil photoshop'a bağladı Son Dakika: Türkiye, evinde Rusya'yı 3-2 mağlup etti İstanbul'da kanlı pusu! Nişanlısını bekleyen müteahhide kurşun yağdırdılar Juventus'un yıldızı Dybala doğum gününde aşka geldi! Manken sevgilisiyle dudak dudağa poz verdi Pandeminin başında "Virüs Türkleri az etkiler" diyen Doç. Dr. Oytun Erbaş, kendini bu sözlerle savundu Aliyev açtı ağzını yumdu gözünü! Kendisine basın özgürlüğü suçlaması yapan BBC'ye Batı'nın iki yüzlülüğünü anlattı