Mersin'de 9 Avukat Daha Yemin Ederek Göreve Başladı - Son Dakika

Mersin'de 9 Avukat Daha Yemin Ederek Göreve Başladı

01.03.2018 11:21
Mersin'de 9 Avukat Daha Yemin Ederek Göreve Başladı, System.String[]

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, "“Genç meslektaşlarımıza ayrı önem veriyoruz.

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, ""Genç meslektaşlarımıza ayrı önem veriyoruz. Çünkü onlar, demokrasinin temel taşı olan adaletin tecelli etmesi için çalışan, kutsal ve onurlu mesleğimizin istikbalidir" dedi.

Mersin'de stajını başarıyla tamamlayarak ruhsatını almaya hak kazanan 9 avukat yemin edip cübbe giyerek avukatlık ruhsatnamesini Baro Başkanı Ali Er'den aldı.

Törende konuşan Er, hayata geçirecekleri projeleri, mesleğe yeni adım atan meslektaşlarına ayrı bir önem vererek planladıklarını belirterek, "Mesleğimizin kazanç kapısı her geçen gün biraz daha daralmaktadır. Zor şartlar altında icra edilen avukatlık mesleğinde, meslektaşlarımızı teşvik etmek, ayrıca avukatlık ofisi açmak için yüksek maliyet ödemeden işlerini yapmalarını sağlamak amacıyla, açmış olduğumuz 'Avukat Ofisleri' projemizin, meslektaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmasının mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Avukatların görevlerini mesleğin itibarına yakışır bir şekilde yapabilmeleri için çaba gösterdiklerini ifade eden Er, "Mersin Cezaevinde 'avukat görüşme odaları'nı mesleğimizin itibarına yakışır şekilde yenileyip genişleterek, meslektaşlarımızın hizmetine sunduk. Daha önceki avukat görüşme odası küçük olduğu için avukatlarımız müvekkilleriyle rahat bir şekilde görüşemiyordu. Ayrıca avukatlarımız sıra bekleyerek, yoğun iş tempolarında zaman kaybediyorlardı. Meslektaşlarımızın bu konudaki mağduriyetini gidermiş olduk. Meslektaşlarımıza mağduriyetlerini giderecek kaliteli hizmetler üretmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Er, avukatlık ruhsatnamesini alan meslektaşlarını tek tek tebrik ederek, meslek hayatlarında başarılar diledi. - MERSİN

Mersin'de 9 Avukat Daha Yemin Ederek Göreve Başladı
Mersin'de 9 Avukat Daha Yemin Ederek Göreve Başladı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Mersin'de 9 Avukat Daha Yemin Ederek Göreve Başladı - Son Dakika


Son Dakika

5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis Vaka sayısının yüzde 84 arttığı Bursa'da sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Vali Bilim Kurulu'nu işaret etti Yükselişlerini sürdüren dolar ve euro tarihi zirvenin hemen altında Prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara büyük fırsat! Yapılandırma için 2 ayınız var Otoyol ve köprülere "dinamik fiyatlandırma" modeli geliyor: Geçişler ucuzlayacak Son dakika! Ermenistan 1. Ordu Komutan Yardımcısı Albay Artur Sarkisyan öldürüldü Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek