Meslek Yüksekokulu Öğrencileri de Çift Diploma ile Mezun Olabilecek - Son Dakika
Güncel

Meslek Yüksekokulu Öğrencileri de Çift Diploma ile Mezun Olabilecek

9 Haziran 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Yönetmelik değişikliğiyle üniversitelerin akademik birimlerinin belirleyeceği koşullar doğrultusunda ön lisans öğrencileri de ikinci bir ön lisans diploma programında çift anadal yapabilecekler.

13.06.2017 10:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ön Lisans Öğrencilerinin Hayalleri Gerçekleşiyor.

Nişantaşı Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Mehmet Altuntaş, "Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yıllardır bu yönde taleplerinin olduğunu belirterek, öğrencilerin becerilerine göre ikinci bir diploma programı okumak istediklerini ve bu konuda birçok kez Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na başvuruda bulunduklarını biliyoruz. Bu isteğin dikkate alınarak ön lisans öğrencilerine ikinci bir diploma elde etme hakkını sunulması nihayetinde tüm taraflar için daha etkin ve verimli bir eğitim ortamının oluşmasına katkı sağlayacağını ifade etti

Mezunların istihdam olanaklarına da değinen Altuntaş, bu yeni düzenleme sayesinde öğrencilerin yeteneklerini daha sağlıklı bir şekilde keşfedebileceklerini ve böylece öğrencilerin okul sonrası iş hayatlarında çok daha başarılı ve kalifiye olacaklarını savundu.

Meslek Yüksekokullarının Önemi Daha da Artacak.

Mehmet Altuntaş öğrenciler tercih ettikleri eğitim programlarını, zamanla farklı nedenlerle devam ettirmek istemiyorlar. Dolayısıyla bu öğrenciler akademik yıl kaybedip yeniden YGS ve LYS' ye girmek zorunda kalıyorlar. Bu da birçok öğrenciye zaman kaybı gibi maddi ve manevi yük oluşturuyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıllarda mevzuata eklenen "Merkezi Yerleştirme Yolu ile Yatay Geçiş" sistemiyle, öğrenciler memnun olmadığı bölümü değiştirebilme konusunda önemli avantajlar sağlamıştı, sözleriyle konuşmasını sürdürdü.
Altuntaş, bu çift anadal düzenlemesi sayesinde öğrencilerin daha mutlu olacağı programda eğitim alabilmesinin söz konusu olacağını ve sonuç olarak meslek yüksekokullarının daha fazla ilgi görmesinin sağlanacağını dile getirdi.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Meslek Yüksekokulu Öğrencileri de Çift Diploma ile Mezun Olabilecek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası
  06:57 İsrail Ordu Sözcüsü'nün ekibinde istifa dalgası

  İsrail'in Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü savaş nedeniyle İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari'nin ekibinde istifa dalgası yaşandı. İstifa edenler arasında İsrail Ordusunun Yabancı Basın Sözcüsü Richard Hecht de bulunuyor. İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda binlerce Filistinli öldü ve yaralandı, sivil altyapı da tahrip edildi.

 • TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı
  02:46 TEM Otoyolu'nda feci kaza: 1 ölü, 2 yaralı

  TEM Otoyolu'nun Kocaeli geçişinde tıra arkadan çarpan otomobilin tavanı koptu. Kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilde boş alkol şişeleri bulundu.

 • Anadolu Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde 1 ölü, 2 yaralı
  02:35 Anadolu Otoyolu'nda tıra çarpan otomobilde 1 ölü, 2 yaralı

  Kocaeli'de Anadolu Otoyolu'nun İzmit geçişi İstanbul istikametinde meydana gelen kazada, yabancı plakalı bir otomobil tıra çarptı. Kazada otomobilde bulunan 1 kişi hayatını kaybederken, 2 kişi ağır yaralandı. Olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldıktan sonra otoyolun ulaşımı normale döndü.

 • Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı
  02:03 Çanakkale'de 13 düzensiz göçmen yakalandı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine yasa dışı yollardan girdiği belirlenen 13 düzensiz göçmen, ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. Operasyonda, göçmenlerden birinin kasten yaralama suçundan arandığı tespit edildi. Yakalanan düzensiz göçmenlerden 12'si Ayvacık ilçesindeki Yabancıları Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.


Advertisement