Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına "İlla Hû Mevlevî Mukabelesi" düzenlendi - Son Dakika

Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına "İlla Hû Mevlevî Mukabelesi" düzenlendi

26.01.2023 23:27

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına "İlla Hü Mevlevi Mukabelesi" düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca, Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına "İlla Hü Mevlevi Mukabelesi" düzenlendi.

Bu yılın "Mevlana Yılı" olarak kutlanmasına ilişkin genelgenin yayımlanmasının ardından düzenlenen etkinlik CSO Ada Ankara Ana Salon'da yapıldı.

Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen programda, Türk musikisi bestekarı ve hanende Hammamizade İsmail Dede Efendi'nin "Hüzzam Mevlevi Ayin-i Şerifi" icra edildi.

Sanat yönetmenliğini Doç. Dr. Tolga Oter'in yaptığı etkinlikte, Mevlana'nın makamını simgeleyen kırmızı posta selam vererek alana giren semazenler de gösteri sundu.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Pikabın kamyonetin altına girdiği kazada 1 kişi ağır yaralandı Pikabın kamyonetin altına girdiği kazada 1 kişi ağır yaralandı Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Ankara'da basın toplantısı düzenledi Ata İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, Ankara'da basın toplantısı düzenledi Şırnak'ta yolsuzluk operasyonu: 8 gözaltı Şırnak'ta yolsuzluk operasyonu: 8 gözaltı

Son Dakika Güncel Mevlana'nın vuslatının 750. yılı anısına 'İlla Hû Mevlevî Mukabelesi' düzenlendi - Son Dakika


Advertisement