Meydan İftarı Büyük İlgi Gördü - Son Dakika

Meydan İftarı Büyük İlgi Gördü

28.06.2015 16:53
Meydan İftarı Büyük İlgi Gördü, System.String[]

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Ahmet Atılgan Parkı’nda düzenlenen Meydan İftarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Ahmet Atılgan Parkı'nda düzenlenen Meydan İftarına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Çeşitli etkinliklerin yapıldığı iftar programına katılan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, "Paylaşma ve kardeşliğin en güzel örneklerinin sergilendiği Meydan İftarlarına gösterilen ilgi bizleri sevindiriyor" dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Meydan İftarlarının üçüncüsü Ahmet Atılgan Parkı'nda yapıldı. İftar Programına Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı Zeki Akıncı, İstanbul'dan gelen Malatyalı iş adamları, Yeşilyurt Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kavuk'un yanı sıra, Yeşilyurt Belediyesi Başkan Yardımcılarından Meltem Kavuk, Haydar Şahin, Mehmet Karaman ve Mehmet Güner, birim müdürleri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Yeşilyurt Belediyesi Tiyatro Grubunun Yönetmenliğini yapan Ömer Konakçı, Nasrettin Hoca kostümü ve ters bindiği eşekle, diğer tiyatrocular ise değişik kostümlerle mahalle aralarında dolaşarak vatandaşları İftar Programına davet ettiler. Mahalle sakinleri ve çocukların yanı sıra araçlarıyla yoldan geçen vatandaşlar Ramazan ayında nostaljik bir hava estiren tiyatroculara büyük ilgi gösterip bol bol fotoğraf çektirdiler. Sancaktar İlahi Grubu tarafından seslendirilen ilahiler, Sanayi Cami İmamı İrfan Doğan'ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Yeşilyurt İlçe Müftüsü Mehmet Çınar, Ramazan ayının önemi, oruç ve sahur hakkında bilgilendirici bir sohbet gerçekleştirdi.

Meydan İftarlarının sorunsuz geçip, vatandaşların huzurlu ve güzel ortamda iftar yapmaları için tüm çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla selamlaşıp kısa kısa sohbet etti. Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirten Başkan Polat, Meydan İftarlarına vatandaşların gösterdiği ilgi ve alakanın kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Ramazan ayını huzurlu ve güvenli bir şekilde geçirdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Polat, "Kardeşliğin ve paylaşmanın en güzel örneklerinin hakim olduğu Ramazan ayında halkımızla birlikte iftar açmanın ve dua etmenin sevincini yaşamaktayız. Bereket ve paylaşmanın hakim olduğu İftar programında bizi yalnız bırakmayan İstanbul Yeşilyurtlular Dernek Başkanı Zeki Akıncı'ya, Yeşilyurt Belediyesi eski Başkanı Mehmet Kavuk'a, iş adamlarımıza, kıymetli Yeşilyurtlu hemşehrilerimize çok teşekkür ederim. Ahmet Atılgan Parkı'nda gerçekleştirdiğimiz üçüncü meydan iftarımızda farklı duygular, heyecanlar yaşamaktayız. Katılımın yüksek olmasıyla birlikte vatandaşlarımızla karşılıklı iftar açmanın çok büyük anlamı var.7'den 70'e herkes bu sofralarda birlikteliği sergiliyor. Samimi ve çok güzel bir ortamda oruç açtığımız için Rabbime şükürler olsun " dedi. - MALATYA

Meydan İftarı Büyük İlgi Gördü
Meydan İftarı Büyük İlgi Gördü

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Meydan İftarı Büyük İlgi Gördü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 20 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 159 kişi vefat etti, 6 bin 435 yeni vaka tespit edildi Joe Biden, resmen ABD'nin 46. Başkanı oldu Müge Anlı'ya Ümitcan Uygun cephesinden ölüm tehditleri yağmaya devam ediyor Son Dakika: İspanya'nın başkenti Madrid'de şiddetli patlama: 3 ölü Son dakika: Türkiye'nin 2019 yılı vergi rekortmenleri belli oldu Sıla'dan boşanan Hazer Amani koluna yaptırdığı manidar dövmeyle dikkat çekti Biden'dan 17 kritik karar! Aralarında Müslüman ülkelere yönelik seyahat yasağının kaldırılması da var 5 gün sonra ölü bulunan doktor, boynunun kırılması sonucu yaşamını yitirmiş