Son Dakika Haberleri: Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı
BBC

Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı

2 ay önce

UEFA eski Başkanı Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet almak suçlamasıyla gözaltına alındı.

Le Monde gazetesi, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA) eski başkanı Michel Platini'nin, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi süreciyle ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığını aktardı.

2007-2016 ARASINDA UEFA BAŞKANLIĞI YAPTI

2007-2016 yılları arasında UEFA başkanlığı görevini yürüten Michel Platini, bu sabah Fransa'da gözaltına alındı. Platini'nin 2020 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesi ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ve Yolsuzlukla Mücadele Dairesi'ne götürüldüğü öğrenildi.

FIFA'NIN ETİK KURALLARI İHLALİ YÜZÜNDEN CEZA ALMIŞTI

Ancak Platini 2015'te Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından Etik Komitesi'nin tavsiye kararının ardından 8 yıl futboldan men edilmiş, FIFA'nın etik kurallarını ihlal etmekle suçlanan Platini'nin cezası önce 6, daha sonra da 4 yıla indirilmişti.

5 ADAY ÜLKE ARASINDAN KATAR SEÇİLMİŞTİ

Katar'ın ev sahipliğini yapacağı 2022 Dünya Kupası için Avustralya, Japonya, Güney Kore ve ABD de aday olmuştu. Turnuva ise Katar'a verilmişti.

Michel Platini, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'a verilmesiyle ilgili rüşvet suçlamasıyla gözaltına alındı
Gözaltına alınan Michel Platini kimdir?

Fenerbahçe'den tazminatını alamayan Cocu, FIFA'ya gidecek iddiası

Galatasaray Banega transferini bitirdi! İşte oyuncunun maliyeti

Atletico Madrid'den Eljif Elmas için bonservis bedeli ve Kalinic teklifi!

Fenerbahçe kongresine damga vuran sözler: Bizi Terim'den kurtarın

Gökhan Töre ve Esra Bilgiç'in boşanma nedeni ortaya çıktı

BBC
Haber Yayın Tarihi: 18.06.2019 11:28 

YORUMLAR


Kazayla su borusunu kıran çiftçi içinden çıkanları görünce şaşkına döndü Suriyeli sığınmacıların sınır dışı işlemleri hız kazandı! 400 sığınmacı İdlib'e gönderildi Yanında getirdiği evcil hayvan için kavga eden kadın, trene 2 saat rötar yaptırdı