Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan bağış miktarı 1 milyar 60 milyon 728 bin liraya ulaştı - Son Dakika

Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan bağış miktarı 1 milyar 60 milyon 728 bin liraya ulaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın startını verdiği Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan bağış miktarı 1 milyar 60 milyon 728 bin liraya ulaştı. Kampanyaya en büyük desteği 100 milyon liralık bağışla Merkez Bankası yaptı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek yağıyor. Salgınla mücadelede tek yürek olunurken, kampanya kapsamında şu ana kadar toplanan bağış miktarı 1 milyar 60 milyon 728 bin liraya ulaştı.

"KORONA" YAZ 8119'A SMS AT, 10 TL'LİK DESTEĞİN OLSUN

Kampanyaya direk banka hesapları üzerinden bağış yapmanın yanı sıra SMS ile de destek olunabiliyor. SMS ile bağış yapmak isteyenler "Korona" yazıp 8119'a kısa mesaj atıp kampanyaya 10 TL'lik katkıda bulunabiliyor.

Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan bağış miktarı 1 milyar 60 milyon 728 bin liraya ulaştı

SMS İLE 29 MİLYON 926 BİN LİRA TOPLANDI

Kampanyaya SMS atarak destek olanların sayısı şu an için 2 milyon 992 bin 669. SMS ile toplanan bağış miktarı ise 29 milyon milyon 926 bin 690 TL.

EN BÜYÜK DESTEK MERKEZ BANKASI'NDAN

Kampanyaya en büyük desteği yapan kurum Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası oldu. Merkez Bankası Milli Dayanışma Kampanyası'na 100 milyon liralık bağış yaptı. Merkez'i 62 milyon 300 bin liralık bağış ile Ziraat Finans Grubu takip etti.

Kampanyaya en büyük desteği yapan diğer kurumlar ise şöyle:

- Halk Bankası: 56 milyon TL

- VakıfBank: 50 milyon TL

- Türk Telekom: 40 milyon TL

- Eti Bakır: 24 milyon TL

- TİSK Mikrocerrahi Vakfı: 20 milyon TL

- Cihan Kamer: 13 milyon TL

- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği: 10 milyon TL

- MAPA İnşaat: 10 milyon TL

- Altıntepe Madencilik: 10 milyon TL

- Koza Altın İşletmeleri: 10 milyon TL

- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu: 10 milyon TL

- Şevket Sabancı: 10 milyon TL

Milli Dayanışma Kampanyası'nda toplanan bağış miktarı 1 milyar 60 milyon 728 bin liraya ulaştı


Son Dakika

Ankara-Sivas arasını 2 saate indirecek YHT hattı yıl sonunda hizmete açılacak Ünlü giyim firmasının finans uzmanı 4 milyon TL'lik vurgun yaptı Kanal İstanbul'un güzergahında yabancı şirketler 791 bin metrekare yer aldı Altının kilogramı 368 bin liraya geriledi Son dakika: Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının uzamasıyla ilgili kapsamlı bir paket geliyor 18 yıl önce günlüğüne yazdığı hayalini gerçekleştirdi! Evinin bahçesinde kurduğu serada çiçekçilik yapıyor Yaşlılık, malullük ve ölüm aylıkları en az 1500 TL olacak İki kardeş hobi olarak başladıkları maket gemide ihracatçı oldu Aracı kurum patronu Murat Güler ve şirketlerine borsada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle işlem yasağı getirildi Yılın ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon Samsung Galaxy A51 oldu Güne düşüşle başlayan gram altın 365 liradan işlem görüyor Yükselişe geçen dolar 6,78'den işlem görüyor Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşa nefes aldıracak 10 millet bahçesini daha hizmete açtı OPET, iflasının istendiğine yönelik iddiaları yalanladı