MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU YÖNETMELİĞİ SON AŞAMADA - Son Dakika

MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU YÖNETMELİĞİ SON AŞAMADA

20.04.2022 23:05

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iftar programında öğretmenlerle bir araya geldi.

MİLLİ Eğitim Bakanı Mahmut Özer, iftar programında öğretmenlerle bir araya geldi.

Beykoz Küçüksu Sabancı Öğretmenevinde düzenlenen programda öğretmenlerle iftar yapan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmenlere has bir kanunun hazırlanması bize nasip oldu. 14 Şubat 2022 tarihinde 7354 sayılı Öğretmenlik Meslek Kanunu yürürlüğe girdi. İlk defa öğretmenlerle ilgili bir kariyer sistemi oluşturuldu. Yönetmelik çalışmalarıyla ilgili hazırlıklar da son aşamaya geldi. Tüm STK'ların, tüm eğitim paydaşlarının görüşlerini aldık. İnşallah cuma günü itibarıyla yayınlanmak üzere Cumhurbaşkanlığımıza göndereceğiz. Yayınlandığı zaman da hem uzman öğretmenlik, hem başöğretmenlik ile ilgili eğitim program tarihini ve sınav program tarihini hepinizle paylaşacağız dedi.

Konuşmasının devamında Bakan Özer, İstanbul, aslında çok avantajlı gibi görünse de öğretmen atamalarında genelde mahrum kalmış bir il olmuş. Onun için göreve geldikten sonra ilk atamada 2 bin 500 öğretmeni, son atamada ise yüzde 50'yi İstanbul'a verdik. Bundan sonraki atamalarda da İstanbul'daki öğretmen sayısı normal seviyeye gelene kadar yüzde 50 İstanbul'a atama yapmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer UNESCO'da eğitim bakanlarına hitap etti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer UNESCO'da eğitim bakanlarına hitap etti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Paris'te iki görüşmelerde bulundu Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Paris'te iki görüşmelerde bulundu Milli Eğitim Bakanı Özer LGS sınavında tam puan alan öğrencileri tebrik etti Milli Eğitim Bakanı Özer LGS sınavında tam puan alan öğrencileri tebrik etti
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU YÖNETMELİĞİ SON AŞAMADA - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement