MİT, PKK'nın sözde maliye sorumlusunu etkisiz hale getirdi - Son Dakika

MİT, PKK'nın sözde maliye sorumlusunu etkisiz hale getirdi

19.03.2023 13:24

MİT'in Suriye'de düzenlediği operasyonla PKK/YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu 'Hamza Kobani' kod adlı Mehmet Yıldırım, etkisiz hale getirildi.

MİT'e bağlı özel ekip, Suriye'nin Halep şehrinde 24 Şubat'ta nokta operasyon düzenledi. Nokta operasyonda, PKK/ YPG'nin sözde Halep ve Tel Rıfat maliye sorumlusu 'Hamza Kobani' kod adlı Mehmet Yıldırım, etkisiz hale getirildi.

2015'TE SURİYE'YE GEÇMİŞ

1986 yılında PKK'ya katılan ve örgütün en eski kadrolarından biri olduğu belirtilen Mehmet Yıldırım'ın, Türkiye ve Irak'ta üst düzey faaliyetlerde bulunduğu ardından, 2015'te Suriye'ye geçiş yaparak mali sorumluluğu yürüttüğü aktarıldı.

MİT, PKK/YPG'nin sözde maliye sorumlusunu etkisiz hale getirdi
Kaynak: DHA
YORUMLAR (3)
  • Lion : Karayılan, nefes alışını duyuyoruz, tependeyiz... Cevap Yaz 23 2 Yayından Kaldır
  • Bülent Yalvaç: Helal olsun devletimize, Türkiye mizi muzaffer eylesin. Rabbim pkk ve destekdekçilerini Kahhar ismi ile Kahrı perişan etsin inşAllah.amin Cevap Yaz 79 2 Yayından Kaldır
  • Azem Ates: HER HAFTA BİR PİSLİK GEBERİYOR Cevap Yaz 58 3 Yayından Kaldır
500
Adana'da YPG/PKK sanığına 15 yıla kadar hapis istemi Adana'da YPG/PKK sanığına 15 yıla kadar hapis istemi Bombalı saldırının faili Şanlıurfa'da yakalandı Bombalı saldırının faili Şanlıurfa'da yakalandı Türkiye'ye girmeye çalışan PKK'lı 2 terörist Suriye sınırında yakalandı Türkiye'ye girmeye çalışan PKK'lı 2 terörist Suriye sınırında yakalandı

Son Dakika Güncel MİT, PKK'nın sözde maliye sorumlusunu etkisiz hale getirdi - Son Dakika


Advertisement