Müdürlük yaptığı kooperatife başkan olmak istiyor - Son Dakika
Güncel

Müdürlük yaptığı kooperatife başkan olmak istiyor

Müdürlük yaptığı kooperatife başkan olmak istiyor

Manisa'nın Salihli ilçesindeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde 26 yıl muhasebe müdürlük görevini yerine getiren Erdal Tunca, kooperatife başkan adayı oldu.

08.12.2020 11:26  Güncelleme: 12:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Manisa'nın Salihli ilçesindeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nde 26 yıl muhasebe müdürlük görevini yerine getiren Erdal Tunca, kooperatife başkan adayı oldu. Tunca, müdürlük yaptığı kooperatife bu kez başkan olarak hizmet vermek için aday olduğunu açıkladı.

Kooperatifte 26 yıl müdürlük görevi yapan Erdal Tunca, Mart veya Nisan 2021'de yapılması planlanan Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifliği'nde başkanlığa aday olduğunu açıkladı. Salihli esnafının kendisini yakından tanıdığını belirten Tunca, "Şeffaf, katılımcı ve yenilikçi bir yönetim anlayışı ile aday olmuş bulunmaktayım. Adaylığımın bütün üyelerimize ve esnafımıza sevgi ve saygılarımız ile hayırlı olmasını dilerim" dedi. Değişim ve yenilik sloganı ile yola çıktığını belirten Tunca, "Salihli'nin en büyük ailesi olan kooperatifimizi daha üst noktalara taşımak için görev almaya hazırım. İlçemizde bulunan sivil toplum kuruluş temsilcileri ve kurumlarla işbirliği yaparak çözüm üretmeye talibim. Seçimli Olağan Genel Kurulda kazanan ben değil Salihli esnaf ve sanatkarımız ile kooperatif ortaklarımız olacak" dedi.

"Kooperatifimizin karar merciinde görev almak istiyorum"

Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin tüm iş akışında takım ruhuyla hareket ettiğini, bunun beraberinde de başarının geldiğini anlatan Tunca, "26 yıllık muhasebe müdürlük görevimde bizzat esnaf ve sanatkar ortaklarımızın hayatına pozitif manada dokunarak, elimizden geldiğince, dilimizin döndüğünce hep katkı sunmaya çalıştım. Kısacası Salihli'de uzun yıllardır mutfağında bizzat hizmet ederek, bu işin adeta çıraklığını ve kalfalığını yüz akıyla yaptım. Onur ve mutluluk duyarak görevimi sürdürdüğüm Salihli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin artık karar merciinde başkan olarak gelecekle ilgili farklı projeler üreterek, kooperatifimizi kurumsal kimlik kazandırıp, Türkiye genelinde en üst seviyelere getirmek istiyorum" diye konuştu.

"Esnafımızın finansal gücü olacağız"

Şeffaf, dürüstlük anlayışı ile kooperatifler kanunu ve ana sözleşmeye uygun hareket edeceklerini belirten genç, başarılı ve tecrübeli başkan adayı Tunca, başkanlığa seçilmesi durumunda esnafa eşit aynı yakınlıkta davranacaklarını söyledi. Tüm Salihli esnafının finansal sorunlarının çözümü için çalışacaklarını vurgulayan Tunca, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Tunca, "Çünkü birlik ve beraberlik olduğu yerde huzur olur, mutluluk olur. İş de olur AŞ da olur. Para mutluluğun ve huzurun olduğu yer de olur" dedi. Her ortağa aynı mesafede yakın olacaklarını belirten Tunca, "Salihli'de işini büyütmek isteyen esnaf ve sanatkarımıza finansal açıdan bütün gücümüzle destek olmaya çalışacağız. Bağlı bulunduğumuz Manisa Bölge Birliğimiz ile Ankara Merkez Birliğimizle istişare ve irtibat halinde olacağız" dedi. - MANİSA

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Müdürlük yaptığı kooperatife başkan olmak istiyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ece Musiki Derneği Klasik Türk Müziği Korosu Zeki Duygulu'nun eserlerini seslendirdi
  14:19 Ece Musiki Derneği Klasik Türk Müziği Korosu Zeki Duygulu'nun eserlerini seslendirdi

  Ece Musiki Derneği Klasik Türk Müziği Korosu, Ece Durmaz yönetiminde gerçekleşen konserde Zeki Duygulu'nun sevilen eserlerini seslendirdi. Anma konserine katılan Tayfun Duygulu ise dedesinin eserlerini saksafonuyla sahneye çıkarak seslendirdi. Tayfun Duygulu, yakın zamanda 'Dedemin Şarkıları' adlı özel bir albüm projesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

 • Samsung Galaxy S24 Mart Güncellemesi Yayınlandı
  14:19 Samsung Galaxy S24 Mart Güncellemesi Yayınlandı

  Samsung, Galaxy S24 serisi için mart güncellemesini yayınladı. Güncelleme, güvenlik odaklı olup cihazın stabilizasyonunu ve performansını geliştiren özellikler içermektedir. Ayrıca, kamera ve ekran geliştirmeleri de bulunmaktadır. Güncellemeyi indirmek için Ayarlar uygulamasını kullanabilirsiniz.

 • Huawei P70 Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı
  14:19 Huawei P70 Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı

  ABD tarafından kara listeye alındıktan sonra pazar payını kaybeden Huawei, eski günlere dönmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin yakında tanıtacağı P70 serisi, tasarım ve teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Sızdırılan bilgilere göre telefon, üçgen bir kamera kurulumuna sahip olacak ve kamera modülü daha çıkıntılı olacak. Ayrıca, 50 Megapiksellik ana kamera ve 4x periskop telefoto sensörü gibi güçlü kamera özellikleri sunacak. Ekran seçenekleri arasında 6,5 ve 6,8 inç boyutlarında LTPO teknolojisine sahip ekranlar bulunacak. Kirin 9000S işlemcisi ve 5G desteğiyle de dikkat çeken Huawei P70'nin tanıtım tarihi henüz belli değil, ancak 2024'ün ilk yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

 • Nuri Bilge Ceylan'ın filmi Kuru Otlar Üstüne, Türkiye Sineması Ödülleri'nde büyük başarı elde etti
  14:19 Nuri Bilge Ceylan'ın filmi Kuru Otlar Üstüne, Türkiye Sineması Ödülleri'nde büyük başarı elde etti

  Sinema Yazarları Derneği'nin (SİYAD) düzenlediği 56. Türkiye Sineması Ödülleri'nde Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği Kuru Otlar Üstüne filmi, en iyi film, yönetmen, senaryo ödüllerinin de aralarında bulunduğu toplam dokuz ödül kazandı. Törenin sunuculuğunu Yetkin Dikinciler yaptı ve Merve Dizdar ile Deniz Celiloğlu en iyi kadın ve erkek oyuncu ödüllerini aldı. Ayrıca diğer kategorilerde de ödüller sahiplerini buldu.

 • Bilim İnsanları Elektronik Atıklardan Altın Elde Etmek İçin Peynir Altı Suyunu Kullandı
  14:19 Bilim İnsanları Elektronik Atıklardan Altın Elde Etmek İçin Peynir Altı Suyunu Kullandı

  Bilim insanları, elektronik atıklardan altın elde etmek için peynir altı suyu kullanmayı başardı. Devre kartlarından altın elde etmek zorlu bir süreçtir, ancak bilim insanları bu süreci peynir altı suyu ile kolaylaştırmayı başardı. Peynir altı suyu, içerdiği proteinler sayesinde amiloid nanofibriller üretebilen ve altın elde etmek için kullanılan aerojeller oluşturabilen bir sıvıdır. Bilim insanları, peynir altı suyunu ısıtarak amiloid nanofibriller üretti, bu nanofibrilleri aerojel haline getirdi ve devre kartlarından altın elde etmeyi başardı. Bu yöntem sayesinde 20 eski ekran kartından 403 gram altın elde edildi.

 • Şubat 2024'te En Çok Satılan Elektrikli Otomobiller Açıklandı
  14:18 Şubat 2024'te En Çok Satılan Elektrikli Otomobiller Açıklandı

  Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği, Şubat 2024 için sıfır otomobil satış verilerini açıkladı. Togg T10X, Türkiye'de en çok satılan elektrikli otomobil oldu. Tesla ise zor bir Şubat ayı geçirdi.

 • Milli Muharip Uçak KAAN'ın Ardından Yerli 6. Nesil Savaş Uçağı Geliyor
  14:18 Milli Muharip Uçak KAAN'ın Ardından Yerli 6. Nesil Savaş Uçağı Geliyor

  Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayi alanında dikkat çeken projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak KAAN'ın ilk uçuş testinin gerçekleşmesiyle birlikte yerli 6. nesil savaş uçağıyla ilgili projeler gündeme gelmeye başladı. Tusaş Genel Müdürü Temel Kotil, KAAN'ın ardından Anka-3 ve Kızıelma ile birlikte yerli 6. nesil savaş uçağının geliştirildiğini açıkladı. MMU KAAN, boyutlarıyla da dikkat çekerek 6. nesil uçak üretimini kolaylaştırabileceği yorumlarını aldı. Projenin envantere girişi ise 2028 yılı olarak planlanıyor.

 • İBB, Ramazan Ayında İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Sağlayacak
  14:18 İBB, Ramazan Ayında İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Sağlayacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ramazan ayı kapsamında ihtiyaç sahibi 100 bin aileye 2 bin liralık market kartı, 100 bin haneye de gıda kolisi desteği sağlayacak. İBB'nin, kentte ihtiyaç sahibi 100 bin aileye 2 bin liralık market kartı dağıtımına başladığı bildirildi. Ayrıca, belediyenin, temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken 100 bin haneye de ramazan öncesinde içinde 14 kalem malzeme bulunan gıda kolisi vereceği aktarıldı.


Advertisement