Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı - Son Dakika

Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı

10.10.2015 15:51
Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı, System.String[]

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’nın ev sahipliğinde AK Parti Muş milletvekili adayları ve parti teşkilatı, merkez mahalle muhtarları ve encümenlerle bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'nın ev sahipliğinde AK Parti Muş milletvekili adayları ve parti teşkilatı, merkez mahalle muhtarları ve encümenlerle bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.

Her ay düzenli olarak muhtarlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Asya, bu ay ki toplantısına AK Parti teşkilatı ile encümenlerde dahil oldu. Muş Öğretmenevinde düzenlenen istişare toplantısına Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Muş Milletvekili ve birinci sıra adayı Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti milletvekili adayları Abdulselam Er ve Medeni Çağlar, Hasköy Belediye Başkanı Mürsel Özen, Korkut Belediye Başkanı Haşim Arık, AK Parti il teşkilatı, merkez mahalle muhtarları, AK Parti'nin belediye encümenleri ve İl Genel Meclisi üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Başkan Asya'nın organize ettiği toplantıda muhtarların 1 Kasım seçimi ile ilgili fikir ve görüşleri ele alındı. Programda konuşan Asya, göreve geldiği günden beri muhtarları ihmal etmemeye gayret gösterdiğini dile getirerek, ortak akıl anlayışını sürdürdüklerini belirtti. Yapılan ve yapılması planlanan çalışmaları hep istişare yolu ile yaptıklarını kaydeden Asya, bu anlayışı devam ettireceklerini ifade etti. Konuşmasında 1 Kasım seçimlerine de değinen Başkan Asya, "Bizim yarım kalan işlerimizi, projelerimizi ve hizmetlerimizi hayata geçirmek için iktidara ihtiyacımız var. Söz konusu çalışmaların Türkiye genelinde aksaması bizim yerelimizin de etkilenmesine sebep oluyor. AK Parti'ye gönül vermiş insanlar olarak, 7 Haziran'dan ders çıkararak 1 Kasım'da iktidara gelmek için canı gönülden mücadele etmemiz gerekir. Ülkemizin refahı, huzuru ve istikrarı için buna ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirmek için sizlere ihtiyacımız var. Sizler, kendi bölgenizde seçilmiş kardeşlerimizsiniz. Buradaki muhtar kardeşlerim AK Partili olmayabilirler, ancak ben eminim ki az evvel söylediğim gibi ihtiyaç duyduğumuz eksikliklerin giderilmesini gönülden istiyorlar. Sizlerden ricam kendi bölgeleriniz de mahalle sakinlerine doğruyu ve yanlışı anlatın. 13 yıllık AK Parti hükümetinde yapılan hizmetler, Cumhuriyet tarihinde yapılmamıştı. Gelişmiş ülkelerle yarışır hale gelen bu ülkenin daha da iyi seviyelere gelmesi için mücadele edelim. Bu anlamda sizlerden destek bekliyoruz" diye konuştu.

Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"7 Haziran tarihinde parti olarak almış olduğumuz sonuç birçok partinin ulaşamayacağı bir sonuçtu. Ancak biz kaldığımız yerden devam edebilmek için tek başına iktidar olmayı umut ediyorduk. Bunun olmayışında da birçok hikmet vardır. Biz, iktidar olacak çoğunluğu almadığımız için yanlışlarımızı görebildik. Sonuçta beşeriz. Bizlerde yanlış yapabiliriz. Allah'a şükür yapmış olduğumuz yanlışı kabul ederek bunu da düzeltebilme erdemini de gösterebiliyoruz. Biz 7 Haziran sonucunu bir uyarı olarak görüyoruz. Allah'ın izniyle bu uyarıyı alarak 1 Kasım seçimlerinde ilk günkü anlayış ve samimiyetle yine iktidar olacağız. Bu anlamda yapılacak olan seçimlerin ülkemizin barışı ve huzurunun sağlanmasına vesile olmasını diliyorum."

Asya'nın konuşmasının ardından, AK Parti Muş Milletvekili adayları da birer konuşma yaparak muhtarlardan 1 Kasım'da destek istediler. Toplantı, katılımcıların toplu resim çekimi ile sona erdi. - MUŞ

Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı
Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı
Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Muş'ta Muhtarlar ve Encümenlerle İstişare Toplantısı Yapıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

İsrail'in çok güvendiği Demir Kubbe hava savunma sistemi delindi! Atılan 2 bin 300 füze zalimleri felç etti İsrail'in çok güvendiği Demir Kubbe hava savunma sistemi delindi! Atılan 2 bin 300 füze zalimleri felç etti Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Tam kapanma sonrası ilk Kabine toplantısı yarın! Erdoğan, alınan kararları Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fanatik Galatasaray taraftarı şampiyonluk maçının stresine dayanamadı Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti Gedson Fernandes, Galatasaray'a veda etti İbrahim Tatlıses'in İbrahim Tatlıses'in "Davul gibi olmuşsun" sözleri sonrası hırs yapan Deniz Seki, iğne ipliğe döndü Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak Vali Yerlikaya ile görüşen yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı uyardı: Sakın kapıları zorlamayın, yaptırımları ağır olacak
Advertisement