Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı - Son Dakika

Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı

20.12.2011 13:22
Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı, System.String[]

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gündoğan Beldesi'nde, bu yıl 2'ncisi düzenlenen, güneşin yeniden doğuşu olarak bilinen eski Türk geleneklerinden Nardugan Kültür, Sanat Şenliği, bale ve konserlerle başladı.

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Gündoğan Beldesi'nde, bu yıl 2'ncisi düzenlenen, güneşin yeniden doğuşu olarak bilinen eski Türk geleneklerinden Nardugan Kültür, Sanat Şenliği, bale ve konserlerle başladı.Gündoğan Belediyesi ve Marmara Koleji'nin işbirliğiyle Sersay Ilıcak Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2. Nardugan Kültür Sanat Şenliği'ni yaklaşık 400 kişi izledi. Şenlikte, ünlü balerin Burçak Işımer'in Dance Of Blue Bale Stüdyosu'nda eğitim alan Ada Deniz Akın (9), Irmak Çam (7) ve Öyküm Akyol (8) bir gösteri sundu. Küçük balerinler, usta besteciler Emir Kusturica, Henry Mancini, Yann Tiersen'in eserleri eşliğinde yaptıkları bale gösterisi ile izleyenleri kendilerine hayran bırakıp, bol bol alkış aldı. Daha sonra sahneye gelen Ezgi Anıl Üçlüsü grubu, flamenko ve Anadolu ezgilerinden oluşan konserleriyle izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.Şenlik organizatörü Arif İsmet Vidinli, etkinlikteki konuşmasında, binlerce yıl önce Altaylar'da yaşayan Türkler'in inançlarına göre şenliğin başladığı günün gecesinde ışığın karanlığı yendiğini ve günlerin uzamaya başladığını belirterek, Günümüze kadar gelen ve unutulmaya yüz tutan bir geleneği, ünlü tarihçilerin katılacağı bilim adamları, kültür ve sanat etkinlikleri ile yeniden yaşatmayı ve unutulmamasını amaçladık. Etkinliğin gördüğü ilgi bizleri de memnun etti dedi.24 Aralık'a kadar devam edecek Nardugan etkinlikleri kapsamında yarın (çarşamba) emekli Pilot Albay Zübeyir Batur, Üstün Türk Kültürü konulu bir konferans verecek.

Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı
Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı
Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nardugan Şenliği Coşkulu Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Mesut Yılmaz için taziye mesajı yayınlayan Tansu Çiller, en büyük üzüntüsünü anlattı Son 16 golün 10'unu bizim çocukların attığı Lille, Avrupa'da bir ilki başardı Mesut Yılmaz'ın hayatındaki en acı olay! Oğlunun ölümünden sonra bir daha toparlanamadı Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor 11 senedir verdiği hukuk mücadelesinden zaferle ayrıldı: Ayıplı çıkan sıfır aracı yenisiyle değiştirecek Son Dakika! Eski Başbakan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti Trafikte ilginç anlar: Motosikleti at sürer gibi 'kamçılayan' vatandaş cep telefonu kamerasına yansıdı Sokakta karşılaştığı eski eşi konuşmak istemeyince, not bırakıp camide kendini astı