Son Dakika Haberleri: Nejat İşler Tedaviye Yanıt Verdi

Nejat İşler Tedaviye Yanıt Verdi

4 yıl önce

Yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren ünlü oyuncunun kan değerlerinin normale dönmeye başladığı ve kortizon tedavisine başlandığı öğrenildi.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği rahatsızlık sonucu özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veren ünlü sanatçı  Nejat İşler'in tansiyonu ve kan değerlerinin normale dönmeye başladığı ve kortizon tedavisine başlandığı öğrenildi. Nejat İşler'in kendi doktoru da İstanbul'dan Bodrum'a gitti.

TEDAVİYE YANIT VERMEYE BAŞLADI

Acıbadem Bodrum Hastanesi Başhekimi Aydın Aksoy, oyuncu  Nejat İşler'in uygulanan tedavilere yanıt vermeye başladığını bildirdi. Aksoy, yaptığı açıklamada, 17 Ocak Cuma günü hastanelerinin acil servisine başvuran  Nejat İşler'in yoğun bakım servisinde tedavisinin sürdüğünü belirtti.

İşler'e ilk müdahalenin acil serviste yapıldığını anlatan Aksoy, "İşler'de şiddetli akciğer enfeksiyonuna bağlı solunum yetmezliği ve enfeksiyonun çok ilerlemiş olmasına bağlı septik şok tablosu saptanmıştı. Gelişen septik şok sonucunda ayrıca akciğerlerinin çok ciddi şekilde etkilendiği, böbrekler, kalp ve kan hücreleri ile karaciğerinin de bu durumdan olumsuz etkilendiği tespit edilmişti" dedi.

"HALA KRİTİK SÜREÇTE AMA OLUMLU YANIT VERİYOR"

"Hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren  Nejat İşler'in sağlık durumu halen kritik süreçtedir" diyen Aksoy, şöyle devam etti: 

"Bununla birlikte uygulanan yoğun bakım bölümüne özgün destek tedavilere ve planlanan diğer tedavilere adım adım olumlu yanıt vermeye başladı. Son 12 saat içerisinde gerek  organ fonksiyonlarında gerekse laboratuvar testlerinde görülen olumlu gelişmelere rağmen hayati tehlikesi azalmakla birlikte devam etmektedir. Hastamıza verilen solunum ve dolaşım desteği halen devam ediyor. Ayrıca böbrek destek tedavisine başlanmıştır.  Nejat İşler'in tedavisi yoğun bakım, enfeksiyon hastalıkları, hemotoloji, göğüs hastalıları, genel cerrahi, kardiyoloji, gastroentroloji hekimlerimizin çok disiplinli kontrolünde devam etmektedir." 

"ERKEN ÖLMEK GİBİ NİYETİM YOK"

İşler, sosyal paylaşım sitesi  Facebook'taki sayfasına daha önce şöyle yazmıştı: ''Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok.''

SANATÇI DOSTLARI HASTANEYE AKIN ETTİ

İşler'in durumu ile ilgili bilgi almak için sanatçı dostlarından  Ceyda Düvenci,  Yönetmen  Murat Şeker ve  Şevval Sam da hastaneye geldi.

Yönetmen  Murat Şeker, "Elimizden gelen bir şey yok dua edeceğiz ama yine de duramadık, buraya gelip arkadaşımız hakkında bilgi almak istedik, inşallah iyi olacak" diye konuştu.

DÜVENCİ: DUALARIMIZI EKSİK ETMEYELİM

Ceyda Düvenci ise, "Nejat için dualarımızı eksik etmeyelim" diye konuşurken, bu sabah İstanbul'dan gelen İşler'in sanatçı arkadaşlarından  Dost Elver de "Nejat hayata tutunmak için tüm mücadelesini ve inatçı tavrını sergiliyor. Kan değerleri normale dönmeye başladı. Dualarımız Nejat ile" dedi.

Yılın büyük bölümünü  Gümüşlük'te geçiren İşler'in kötü haberini alan İstanbul'daki dostlarından;  Fikret Kuşkan,  Meltem Cumbul,  Ayşe Özyılmazel,  Derya Şensoy, Aşkın Şenol ile  Gümüşlük'te yaşayan dostları hastaneye gelerek sağlık durumu hakkında bilgi almaya çalıştı. Kuşkan, "Son durumu ile ilgili bilgi almak için geldik, dualarımız onunla" dedi.

ESKİ SEVGİLİSİ HASTANEDEN AYRILMIYOR

Bu arada oyuncunun eski kız arkadaşı  Berrak Tüzünataç'ın hastaneden bir an olsun ayrılmadığı, İşler'in ailesine destek olduğu öğrenildi.

"DOKTOR ARKADAŞLAR BU DURUMU ATLATACAĞINA İNANIYOR"

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İşler'in hastanede bulunan ailesini ziyaret etti. Ailesinden İşler'in sağlık durumu ile ilgili bilgi alan Kocadon, hastane çıkışı basın mensuplarının sorularını cevapladı. Başkan Kocadon şunları söyledi: "Şu anda tabi ki Nejat Bey'in rahatsızlığı devam ediyor. Şu anda yoğun bakımda. Doktor arkadaşların yapmış olacağı bir ortak karar ile belki sevk edilebilir veya tedavisine burada devam edilebilir. Şu anda tedavisi devam ediyor. Durumu hepimizin duyduğu gibi yoğun bakımda devam ediyor. Fakat doktor arkadaşlar bu durumu atlatacağına inanıyor. Ben de inanıyorum. Ailesi ile de görüştüm. Ailesi de inanıyor. Birlik beraberlik içinde, manevi desteklerimiz ile Nejat kardeşimizin bu hastalığı yeneceğine inanıyorum. Tabi bu gibi durumlarda hepimiz üzgünüz. Sonuçta bir evlat biliyorsunuz. Anne, baba üzgün, biraz da şaşırmış durumdalar. Birden bire böyle bir haber alınca. Ama sakinliğini koruyor aile. Zaten ailede de doktor bir üye var. Doktor olması da çok güzel bir durum bir ailede. Artık hep beraber, doktor arkadaşlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar."

"ERKEN ÖLMEYE NİYETİM YOK"

Ünlü oyuncu  Nejat İşler, sosyal paylaşım sitesi  Facebook'taki sayfasına daha önce şöyle yazmıştı:

"Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani. Hayır olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde, 'gitme' diyen birini değil, ben de geliyorum, yalnız gidemezsin diyen birini istiyorum."


Son Dakika! İBB Başkanı Topbaş İstifa Etti Görevi Bırakan Topbaş: İnsan Her Şeyi Affeder, Adam Yerine Konmamayı Affedemez
AK Parti'den Kadir Topbaş'ın İstifasıyla İlgili İlk Açıklama: Başkanımızın Takdiridir