Netflix'in Üç Harflisi 'Jinn' Dizisinden İlk Fragman Geldi - Son Dakika

Netflix'in Üç Harflisi 'Jinn' Dizisinden İlk Fragman Geldi

18.04.2019 18:04
Netflix'in Üç Harflisi 'Jinn' Dizisinden İlk Fragman Geldi, System.String[]

Netflix'in yeni gençlik drama-gerilim dizisi Jinn'den ilk fragman geldi.

Bizde genellikle adı anılmayan ve üç harfliler denilen cinler, Ortadoğu'daki pek çok kavim için ortak bir doğaüstü varlıktır (Müslüman olmayan toplumlar dahil). Oyuncak bebekten köpek balığına, köpek balıklı hortumdan palyaçoya her şeyi tüketen Amerikan yapımlarının başka kültürlere göz dikmesi kaçınılmazdı. Önce Antik Orta- Güney Amerika kültürünü kullanan yapımcılar şimdi de gözlerini Ortadoğu'ya dikti.

Jinn, bizdeki cinlere benzeyen ancak çok ufak nüans farklılıkları olan bir karakter. Etrafındaki kişileri manipüle edebilen bu karakterin amacı ise dünyayı yok etmek (inanmazsınız). Jinn'in karşısında durabilecek olanlar, bir grup Arap lise öğrencisinden başkası değil.

Jinn, geçtiğimiz Şubat ayında açıklanmıştı. Yakında Netflix'te gösterime girecek olan dizinin ilk tanıtım fragmanı geldi. Fragman, dizideki haliyle Jinn'in ne olduğunu ve karakterlerimizin kim olduğunu gösteriyor. Dizinin dili ise tahmin edebileceğiniz üzere Arapça.

Netflix, farklı kültürlerden yapımları bünyesine katmaya devam ederek, küresel büyüme hedeflerini tutturmaya çalışıyor. Dizi Ürdün'de çekildi ve Petra gibi tarihi yapılar da dizide kendine yer bulmayı başardı. Dizinin bugün yayınlanan fragmanı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Netflix'in Üç Harflisi 'Jinn' Dizisinden İlk Fragman Geldi

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Netflix'in Üç Harflisi 'Jinn' Dizisinden İlk Fragman Geldi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Dağlık Karabağ'ı görüştü Başakşehir, Manchester United deplasmanında! Temsilcimizin ilk 11'i belli oldu Sağlık Bakanı Koca: İlerleyen süreçte koronavirüs aşısı eczanelerden de alınabilecek Ibrahimovic, yüzünü kullandığı için video oyunu firmasına ateş püskürdü: Size kim izin verdi! "Bir daha Haber Global'e gelmeyeceğim" diyen Muharrem İnce sözünü unuttu Denizlispor Teknik Direktörü Prosinecki görevinden istifa etti Son Dakika: Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan, Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildi Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var