Neyzen Tevfik, Tekrar Hayat Buluyor - Son Dakika

Neyzen Tevfik, Tekrar Hayat Buluyor

02.09.2014 15:30
Neyzen Tevfik, Tekrar Hayat Buluyor

Intermezzo, 1930'lar İstanbul'unu, yeraltı dilini ve üslubunu o yıllarla özdeşleşen isimlerini günümüze taşıyor.

Kadrosunda, Neyzen Tevfik Kolaylı' yı canlandıran Bülent Emin Yarar'ın yanı sıra Alper Saldıran, Barış Aytaç, Mert Asker, Berk Sezenler, Barış Gönenen, Meltem Yılmazkaya gibi usta oyuncuların yer aldığı filmin yapımcılığını 34Solo ve Sugar Rush Films, yönetmenliğini ise Aylin Ünsal Yılmaz üstlendi.

Senaryosu Nurten Meriçer'e ait olan filmin hikayesinde İstanbul' un düşünce, kültür ve sanat temellerinin atıldığı 1930'ların yeraltı gerçekliği anlatılıyor. Dönemin önemli gazeteci ve sanat yazarlarından olan Fikret Adil'in eserlerinde yer alan olay ve kişilerden esinlenerek yazılan hikayede Asmalımescit'i mesken edinen entelektüellerinin dışarıya yansımayan dünyasına ışık tutuyor.

Bu dünyaya girerken Neyzen Tevfik'in etrafında gelişen olaylar ve diyaloglar filmin karakterlerine olduğu gibi izleyiciye de, Neyzen Tevfik'in 'Seyyar Kalenderlik Mektebi' öğretilerinin kapısını aralıyor.

5 aylık bir hazırlık aşaması sonunda 2 günde çekilen Intermezzo, Uluslararası Film Festivallerinde gösterilmek üzere festival yolculuğuna başladı.

YORUMLAR
500
AFAD'dan Marmara Denizi merkezli deprem senaryolu tatbikata hazırlık toplantısı AFAD'dan Marmara Denizi merkezli deprem senaryolu tatbikata hazırlık toplantısı İstanbul'da bir haftada 17 bin göçmen yakalandı İstanbul'da bir haftada 17 bin göçmen yakalandı İstanbul Üniversitesi, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'a fahri doktora unvanı verdi İstanbul Üniversitesi, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'a fahri doktora unvanı verdi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Neyzen Tevfik, Tekrar Hayat Buluyor - Son Dakika


Advertisement