Niğde Müftüsü Gürpınar: "İlimizde Cami ve Kur'an Kursu İhtiyacını Gidermeye Çalışıyoruz" - Son Dakika

Niğde Müftüsü Gürpınar: "İlimizde Cami ve Kur'an Kursu İhtiyacını Gidermeye Çalışıyoruz"

Niğde İl Müftülüğü tarafından 1-7 Ekim arasında Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenlendi.

Niğde Müftüsü Gürpınar:

Niğde İl Müftülüğü tarafından 1-7 Ekim arasında Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenlendi.


Polisevinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Niğde Müftüsü Alaaddin Gürpınar, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın bu seneki temasının 'Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler' olduğunu söyledi.


Hafta kapsamında çeşitli programlar yapılacağını söyleyen Müftü Gürpınar, "Cami ihtiyacı olan yerlere cami yaptık. İlimizde son 5 yıl içerisinde cami ve Kur'an kursu ihtiyacını gidermek için çok ciddi çalışmalar yapıldı. Din görevliliği göründüğü kadar kolay basit iş değildir. Çok ağır bir vazifedir, çok büyük emaneti omuzlara yüklemek demektir. Camide imam olmak mihrapta peygamber efendimizi temsil etmek demektir. Onun yerinde namaz kıldırmak, onun tevdi ettiği mesajları insanlık alemiyle paylaşmak demektir. Camide hutbe okuyan imam bir yandan devletin otoritesini temsil eden bir anlayış ile o kararları insanlara tevdi eder, diğer yandan ilmi irfanı hikmeti insanlara anlatır" dedi.


Hafta kapsamında Çarşamba günü Kültür Merkezinde panel gerçekleşecek. - NİĞDE


Son Dakika

56'lık Hülya, sporcu sütyeniyle ayna karşısında poz verdi Cesur paylaşımların kraliçesi, file çorabıyla iç çamaşırsız poz verdi Ünlü modelden, ABD'yi savaş alanına çeviren eylemcilere rekor bağış Gadırop Fuat sorusu yarışmacıya 3 joker hakkını birden kullandırttı Büşra Pekin, Şafak Sezer'in "Bir daha filmimde oynatmam" sözlerine cevap verdi Naomi Campbell, metroda çıplak pozlar verdi Gülben Ergen'den Emre Kara'ya samimi itiraf: TEDx konuşması hayatımın en zorlu işiydi İlişkilerinde kriz yaşayan Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya, birlikte yaşadıkları evi terk etti Esat Yontunç, 33 yıllık dostu Acun Ilıcalı'ya doğum günü sürprizi yaptı Şeyma Subaşı koronavirüs nedeniyle aylardır ayrı kaldığı kızı Melisa'ya kavuştu Sokağa çıkması yasak olan 67 yaşındaki Sinan Çetin, hafta içi sahilde yürüyüş yaptı Ünlü sanatçı Ruşen Güneş hayatını kaybetti Tatil sezonunu açan Serenay Sarıkaya bikinili görüntülendi Elon Musk'ın sevgilisi Grimes, sanat galerisinde "Ruhunun bir parçasını" 10 milyon dolara satacak "Sonumun Bergen gibi olmasını istemiyorum" diyen Yeliz Yeşilmen, şiddet sorularına cevap veremedi
20:42