Normal Doğum" Başarısı - Son Dakika

Normal Doğum" Başarısı

12.02.2017 20:38
Normal Doğum" Başarısı

Primer sezaryen düşüklüğü oranında Türkiye'de ilk sırada yer alan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinin Kadın Doğum Servisi Klinik Sorumlusu Doktor Önder Tosun, bunun, bütün doğum uzmanlarının ortak başarısı olduğunu söyledi.

Primer sezaryen düşüklüğü oranında Türkiye'de ilk sırada yer alan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesinin Kadın Doğum Servisi Klinik Sorumlusu Doktor Önder Tosun, bunun, bütün doğum uzmanlarının ortak başarısı olduğunu söyledi.

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisinde, primer sezaryen düşüklüğü oranında Türkiye birincisi olmanın sevinci yaşanıyor.

Anne adaylarını, en sağlıklı doğum yöntemi olan normal doğuma özendirme eğitim çalışmaları yapan Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi, önemli bir başarıya imza attı. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığına (TÜSEB) bağlı Türkiye Anne, Çocuk ve Ergen Sağlığı Enstitüsünce düzenlenen "Doğum Şekli Tercihinin Multidisipliner İrdelenmesi Çalıştayı"nda, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Servisi, yüzde 9,6 ile primer sezaryen düşüklüğü oranında birincilik ödülüne layık görüldü.

Kadın Doğum Hastanesi Klinik Sorumlusu Doktor Tosun, Türkiye'deki hastaneler arasında birinci olup üstün hizmet plaketi almaktan memnuniyet duyduklarını söyledi.

Birincilik ödülünü iki gün önce Ankara'da düzenlenen çalıştayda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ'dan aldıklarını dile getiren Önder, şöyle konuştu:

"Çalıştayda, Türkiye'de yıllık doğum oranları 4 bin 500'ün üzerinde olan ve primer sezaryen doğum oranı düşük olan hastanelere ödül verildi. Primer sezaryen oranı düşüklüğü, daha önce sezaryen olmamış gebenin doğumunu sezaryenle olmasıdır. Yani hastanemiz daha önceden sezaryen olmamış gebelerin doğumunu normal yolla gerçekleştirilmesini sağlamada başarı sağlamıştır. Primer sezaryende yüzde 9.6 ile Türkiye birinci olduk. Primer sezaryen düşüklüğü tüm kadın doğum uzmanlarımızın ortak başarısıdır."

İlk doğumu normal yolla yapan Serap Karasezar, ilk bebeğini kucağına aldığını belirterek hastaneden çok memnun olduklarını dile getirdi.

Hastanede normal doğumla bir bebek dünyaya getiren Fatma Çelebi de kaliteli hizmet sunulduğunu söyledi.

DTSO'da 15 ilden 40 kadın kooperatifi bir araya geldi DTSO'da 15 ilden 40 kadın kooperatifi bir araya geldi
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Normal Doğum' Başarısı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement