OKUYAY Platformu , Kadıköy Çevre Festivali'ne Katılıyor - Son Dakika

OKUYAY Platformu , Kadıköy Çevre Festivali'ne Katılıyor

21.05.2019 09:56
OKUYAY Platformu , Kadıköy Çevre Festivali'ne Katılıyor

"Çevre Bilinci Oluşturmada Kitapların Katkısı" başlıklı bir panel ve çocuklara yönelik "Elma, Elma... Söyle Bana!" etkinliği gerçekleştirecek olan OKUYAY Platformu; ayrıca festival süresince B12 numaralı stantta ziyaretçilerini ağırlayacak.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan Türkiye Yayıncılar Birliği'nin OKUYAY Platformu, okuma kültürünü desteklemeye çalışan STK'lere, aktivistlere ve gönüllülere destek vererek Türkiye ve Avrupa'daki iyi örnekleri Türkiye geneline yaymayı hedefliyor.

Düzenlediği etkinliklerle de okuma kültürünün gelişimine destek olmayı amaçlayan OKUYAY Platformu; proje ortaklarından Kadıköy Belediyesi'nin Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda bu yıl "Beton Değil Toprak!" sloganıyla üçüncüsünü düzenlediği Kadıköy Çevre Festivali'nde stant açacak. Festivale, çevre bilincini oluşturmada kitapların katkısını ve önemini anlatmak amacıyla katılan OKUYAY Platformu; ilki İzmir'de yapılan OKUYAY Konuşmaları'nın ikincisini festival kapsamında gerçekleştirecek. Aytaç Timur ve Gürkan Akgüneş'in, Sevengül Sönmez moderatörlüğünde gerçekleştireceği "Çevre Bilinci Oluşturmada Kitapların Katkısı" başlıklı panel, 24 Mayıs Cuma günü 16.10-17.00 saatleri arasında A Sahnesi'nde düzenlenecek. Panelde, "Çevreyle ilgili kitaplar ülkemizde nasıl bir ilgi görüyor, çevreyle ilgili kitapların ve süreli yayınların hazırlanma süreçleri nasıl ilerliyor?" gibi sorulara yanıt aranırken çevre haberciliği, bilgi teknolojilerinin değişimi, dijital çağın çevre bilincine etkisi konuları da tartışılacak.

Kadıköy Çevre Festivali kapsamında ayrıca, OKUYAY Buluşmaları'nın da ilki çocuklarla gerçekleştirilecek. Tülin Kozikoğlu'nun 25 Mayıs Cumartesi günü 13.00 – 14.00 saatleri arasında Yeşil Etkinlik alanında gerçekleşecek "Elma, Elma... Söyle Bana!" başlıklı etkinliğinde; doğanın gücü üzerinden kendi içimizdeki gücü keşfetmenin öyküsü olan Pes Etmek Yok! kitabının interaktif okumasından sonra "Elma, Elma... Söyle Bana!" isimli elişi çalışması yapılacak.

OKUYAY Platformu, Selamiçeşme Özgürlük Parkı'nda 3 gün boyunca 11.00-20.00 saatleri arasında açık olan B12 numaralı standında; okuma kültürünün yaygınlaştırılmasıyla ilgilenen, konuya katkı sağlamak isteyen ve bu alanda çalışmalar yapan ziyaretçilerini ağırlayacak. Projeye dair dokümanların temin edilebileceği stantta, okuma kültürü ölçümüne katkı sağlayacak bir anket de doldurulabilecek.

OKUYAY Platformu , Kadıköy Çevre Festivali'ne Katılıyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel OKUYAY Platformu , Kadıköy Çevre Festivali'ne Katılıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 23 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 217 kişi vefat etti, 26 bin 217 yeni vaka tespit edildi 19:35 Son Dakika: Türkiye'de 23 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 217 kişi vefat etti, 26 bin 217 yeni vaka tespit edildi Kılıçdaroğlu'ndan 10 büyükelçi için istenmeyen adam talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki 19:17 Kılıçdaroğlu'ndan 10 büyükelçi için istenmeyen adam talimatı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım 18:33 Son yolculuğuna uğurlanan Kemal Kuruçay'ın cenazesine sanat camiasından az sayıda katılım
Son Dakika: Haftalık vaka haritası yayınlandı! İşte vaka sayısı en çok artan 10 il 17:42 Son Dakika: Haftalık vaka haritası yayınlandı! İşte vaka sayısı en çok artan 10 il Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi 17:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üst üste gelen zamlar hakkında açıklama: Dünya ekonomisindeki bozulma Türkiye'yi de etkiledi Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş 17:22 Cenaze töreninde ortaya çıktı! Ünlü oyuncu Kemal Kuruçay sağlığını ihmal etmiş
2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi 17:12 2027 yılından geldiğini ve insanlığın yok olduğunu söyledi Nöbetten çıkan genç doktor feci şekilde can verdi, annesi gözyaşlarıyla feryat etti 15:15 Nöbetten çıkan genç doktor feci şekilde can verdi, annesi gözyaşlarıyla feryat etti
Advertisement