Orman İşletmesine Alınacak 320 İşçi Kurayla Belirlendi - Son Dakika

Orman İşletmesine Alınacak 320 İşçi Kurayla Belirlendi

5 yıl önce

Mersin’in Mut ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İŞKUR’a müracaat eden işsizler arasından istihdam edilecek işçileri tespit amacıyla Mut Orman İşletmesi’ne 240 ve Fidanlık Müdürlüğü’ne 80 işçi alımı için 828 kişi müracaat edince noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

Orman İşletmesine Alınacak 320 İşçi Kurayla Belirlendi, System.String[]

Mersin'in Mut ilçesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İŞKUR'a müracaat eden işsizler arasından istihdam edilecek işçileri tespit amacıyla Mut Orman İşletmesi'ne 240 ve Fidanlık Müdürlüğü'ne 80 işçi alımı için 828 kişi müracaat edince noter huzurunda kura çekimi yapıldı.


Mut Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekiminde, Mut Orman İşletme Müdürlüğü'nün sorumluluk sahaları ve fidanlıkların geliştirilmesinde ağaçlandırma, fidan üretimi, orman çevre temizlik, erozyon kontrolü, bozuk ormanların iyileştirilmesi, genç ormanların bakımı gibi çalışmalarda 2 ay süreyle çalışacak olan 320 adet işçi alımı için İŞKUR'a müracaat eden 828 işçi arasından noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kura öncesinde çalışma şartları ve süresi hakkında salonda bulunanlara bilgi veren Mut Orman İşletme Müdürü Serdar Kılınç, ismi belirlenecek olan kişilerin 1 Nisan'da görev yapacaklarını söyledi.


İŞKUR Meslek Danışmanı Ahmet Kürşat Aslan ise, "Kurayı kazanan işçilere kesinlikle ağır ve tehlikeli işler yaptırılmayacak. Görevleri ise fidan üretimi, ağaçlandırma çalışmaları, orman genel temizliği yapacaklar. Sigortalı ve asgari ücretten maaş alacaklar" dedi. - MERSİN

Haber Yayın Tarihi: 30.03.2015 02:42 Kaynak: İHASon Dakika

Elazığ depremini önceden bilen Naci Görür'den yeni uyarı: 5 ilde ciddi tehlike var
Yeşil Bölge'ye atılan bazı füzeler ABD Büyükelçiliği'ne isabet etti! Acun Ilıcalı'nın programında depremzedeler için rekor bağış toplandı

Son Dakika Haberleri