Örnek Kişilikler Projesi" Kapsamında 5 Fikir İnsanı Anıldı - Son Dakika

Örnek Kişilikler Projesi" Kapsamında 5 Fikir İnsanı Anıldı

22.12.2015 19:14
Örnek Kişilikler Projesi

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Projesi" kapsamında beş fikir insanını anma etkinliği düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Projesi" kapsamında beş fikir insanını anma etkinliği düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da katıldığı Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'ndeki etkinlikte, hekim, tıp tarihçisi, ressam Ahmed Süheyl Ünver, hukukçu, fikir ve siyaset adamı Ali Fuad Başgil, mimar-mühendis ve mimarlık tarihi araştırmacısı Ekrem Hakkı Ayverdi, fikir adamı, yazar ve şair Fethi Gemuhluoğlu ile şair, mütefekkir ve mutasavvıf Mahir İz'i anma etkinliği düzenlendi.

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiçek Derman ile eşi Prof. Dr. Uğur Derman, düzenlenen panelde 5 fikir insanını anlattı.

Etkinliğin sonunda, Bakan Avcı, Derman çiftine çiçek takdim etti. Bakan Avcı, Mevlit Kandili akşamında düzenlenen program için teşekkürlerini sunarak, katılımcıların kandillerini kutladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Projesi", özellikle gençlerin ilgisini çekerek rol model olacak değerlerin anlatılmasına katkı sağlanması amacıyla geliştirildi.

Bu kapsamda, projenin 5 şehir ve 5 kişi üzerinden kurgulanmasının sebebi, Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "Beş Şehir" eserinin bu vesileyle tanıtılmak istenmesi olarak açıklandı.

Şehir ve İnsan olmak üzere iki koldan yürütülmesi planlanan proje kapsamında kitaplar, tanıtıma yönelik filmler ve materyaller hazırlanacak. Özellikle Anadolu'da paneller, sempozyumlar, konferanslar ve sergiler düzenlenecek, şehir anketleri ve araştırmaları yapılacak.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Örnek Kişilikler Projesi' Kapsamında 5 Fikir İnsanı Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, Barbaroslar yapımına transfer oldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, Barbaroslar yapımına transfer oldu Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Caddede yürüyen iki kişi kurşunların hedefi oldu Caddede yürüyen iki kişi kurşunların hedefi oldu Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Usta oyuncu Erol Demiröz, 81 yaşında hayatını kaybetti Usta oyuncu Erol Demiröz, 81 yaşında hayatını kaybetti Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı