Nar Ekşisi Sayesinde Doktora Gitmiyor - Son Dakika

Nar Ekşisi Sayesinde Doktora Gitmiyor

26.04.2014 13:18
Nar Ekşisi Sayesinde Doktora Gitmiyor, System.String[]

Antalya’nın Finike ilçesine bağlı Gökbük köyünde yaşayan şeker hastası Ahmet Bozkaya, kendi ürettiği nar ekşisi sayesinde kendini tedavi ettiğini söyledi.

Antalya'nın Finike ilçesine bağlı Gökbük köyünde yaşayan şeker hastası Ahmet Bozkaya, kendi ürettiği nar ekşisi sayesinde kendini tedavi ettiğini söyledi.

Gökbük köyünde yaşayan 65 yaşındaki Ahmet Bozkaya, nar meyvesinden kendi tekniğiyle ürettiği nar suyu, nar ekşisi sayesinde, ilaç kullanmadan birçok hastalığın üstesinden geldiğini ve kendisini tedavi ederek doktora gitmediğini belirtti.

"İLAÇ KULLANMIYORUM"

Kırık olan ayağını nar meyvesi sayesinde iyileştirdiğini söyleyen Gökbüklü Ahmet Bozkaya, hastaneye gittiğinde doktorların kendisine inanmadığını ve şaşırdıklarını söyledi. Şekeri yükseldiğinde nar ekşisi içtiğini belirten Bozkaya, "Benim yaşım 65, şeker hastasıyım ama hiç ilaç kullanmıyorum. Nar ekşisi, nar suyunu içiyorum. Benim tedavim bu" diye konuştu.

300 NAR AĞACI VAR

Nar meyvesinin faydalarını gördükten sonra daha fazla nar ağacı dikerek üretimini artırmaya karar verdiğini belirten Bozkaya, kendi tekniğiyle narlardan ayrı ayrı içecek çeşitleri çıkarttığını ve bu içecekleri kendi sağlık tedavisi için kullandığını söyledi.

Nar suyu ve nar ekşisinin yapılışı hakkında ipuçları veren Bozkaya, "Nar ekşisini eşimle beraber getirip burada çırparak, kendi tekniğimle sıkıyorum. 8 saat boyunca 100 litre nar suyunu kaynatıyorum 25 litreye iniyor. Şarapta ise şeker, kekik, defne yaprağı ve arpa suyu koyarak 6 ay bekletiyorum" diye konuştu. - ANTALYA

Nar Ekşisi Sayesinde Doktora Gitmiyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Nar Ekşisi Sayesinde Doktora Gitmiyor - Son Dakika


Son Dakika

Deprem sonrası enkaz altında kalan talihsiz kadın böyle çıkartıldı İzmir'de zamana karşı yarış! Kurtarma ekipleri ve vatandaşlar enkazda çalışıyor TJK, depremden etkilenen vatandaşlar için Şirinyer Hipodromu'nu kullanıma açtı Deprem sırasında gelgit oluştu, tekneler sürüklendi Oyun oynarken depreme yakalanan gencin yaşadığı korku kameralara yansıdı İzmir'den yürek yakan görüntüler! Çöken binaların başında feryatlar yükseliyor Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi Son dakika: İzmir'i sallayan depremde bazı binalar yıkıldı! Gelen görüntüler korkunç