Parla Şenol: Şiir Yarışmasında Erdoğan'a Yenilince Üzüldüm - Son Dakika

Parla Şenol: Şiir Yarışmasında Erdoğan'a Yenilince Üzüldüm

13.09.2013 10:45
Parla Şenol: Şiir Yarışmasında Erdoğan'a Yenilince Üzüldüm, System.String[]

Oyuncu Parla Şenol, 40 yıl önce düzenlenen şiir yarışmasında yarıştığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile geçen anısını anlattı.

Oyuncu Parla Şenol 40 yıl önce düzenlenen şiir yarışmasında yarıştığı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yenilerek, ikinci oldu. O yarışmanın anılarını anlatan Şenol, Başbakan Erdoğan'ın yarışmada şiir okumasını beğenmediğini ve yarışmayı kazanınca çok bozulduğunu söyledi.

"ÇOK BOZULDUĞUMU HATIRLIYORUM"

Yeşilçam'ın zeki çocuk oyuncusu Parla Şenol'un yolu 40 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la kesişti. Parla Şenol 1973 yılında Milli Türk Talebe Birliği tarafından Cağaloğlu'nda düzenlenen şiir yarışmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yarıştı. Yarışmayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan kazanırken, Parla Şenol ikinci oldu. Hoş tesadüf Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatının bilinmeyenlerini anlattığı Ustanın Hikayesi isimli belgeselde ortaya çıktı. Sanatçı Parla Şenol ise, 40 yıl önce yaşananları tebessümle dile getirdi.Yarışmaya katıldığında 17 yaşında olduğunu belirten oyuncu Parla Şenol, "73 ya da 74 senesinde olması lazım. Okuldan bir şiir yarışmasına katılmamızı istediler. Diğer şubelerden 2 kişiyle birlikte 3 kişilik bir ekip kuruldu. Yanlış hatırlamıyorsam yarışma Milli Türk Talebe Birliği'nde yapıldı. Gittik. Ben her zaman ki gibi şiirimi çok güzel okudum. Ama bir baktım başka bir okul birinci oldu. Çok bozulduğumu hatırlıyorum" dedi.

"HİÇ DEĞİLSE BAŞBAKAN'A GEÇİLMİŞİM"

Başbakanın o yarışmada şiir okumasını beğenmediğini ifade eden Şenol gülerek, "Fakat bu gün geriye dönüp baktığımda hiç değilse başbakana geçilmişim diyorum" diye konuştu.

"BÜTÜN OYLAR ONA GİDER"

"Bugün bir yarışma yapılsa kim kazanır diye düşündünüz mü sorusuna Şenol, "Hükümetin başbakanından söz ediyoruz bütün oylar ona gider" diyerek kahkaha attı. Başbakan Erdoğan ile bir araya gelip şiir okumak istediğini ifade eden Parlo Şenol, yarışmada ikincilik kazandığı Cahit Sıtkı Tarancı'nın "Otuzbeş Yaş" şiirini okudu. Şenol, şiir yarışmasında çekilen fotoğraf karesini de kamuoyuyla paylaştı.

Parla Şenol: Şiir Yarışmasında Erdoğan'a Yenilince Üzüldüm

Son Dakika Güncel Parla Şenol: Şiir Yarışmasında Erdoğan'a Yenilince Üzüldüm - Son Dakika


Son Dakika

Son 4 maçta 69 yol yiyen kadın takımının kaptanı: Köle gibi ev işleri yapmamızı istiyorlar Ünlü sunucu Öykü Serter'den yasak aşk itirafı: Evli bir erkekle uzun süre birlikteydim Berat Albayrak'ın istifasında parmağı var mı? Bülent Arınç, iddiaları yalanladı 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 3 sapkın, büyü yapmak için de ciğerini kesip çıkarmış Vizonlarda görülen mutasyona uğramış koronavirüs yok oldu Jamie Vardy'nin eşi, kendisine kocasının cinsel ilişki videosuyla şantaj yapan kişinin planını ifşa etti Nusret'in altın tozlu kahvesi sosyal medyayı salladı, takipçileri eleştirmekten geri durmadı Defne Samyeli'den şaşırtan çıkış: Anne olmak benim tercihim değildi