Pierre Webo'ya ırkçı söylemlerde bulunan hakem Sebastian Coltescu'nun cezası belli oldu - Son Dakika

Pierre Webo'ya ırkçı söylemlerde bulunan hakem Sebastian Coltescu'nun cezası belli oldu

08.03.2021 19:44

Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain ile Başakşehir arasında oynanan maçta hakem Coltescu, Başakşehir Yardımcı Antrenörü Webo'ya ırkçı söylemlerde bulunmuştu. UEFA, geçen ay Coltescu'nun ırkçı söylemlerden değil hakaretten ceza alacağını açıklamıştı. Rumen hakeme, 2020-21 sezonunun sonuna kadar görevden men cezası verildi.

UEFA Etik ve Disiplin Kurulu, Şampiyonlar Ligi'nde oynan Paris Saint-Germain- Başakşehir maçında, Pierre Webo'ya ırkçı ifadeler kullanan ve büyük bir skandala imza atan Rumen hakem Sebastian Coltescu'ya verdiği cezayı açıkladı.

HAKEMLİK GÖREVİ ASKIYA ALINDI

UEFA Disiplin Yönetmeliği (DR) Madde 11 (1) ve Madde 6'nın ihlali nedeniyle hakem Sebastian Constantin Coltescu'nun 2020-21 sezonunun sonuna kadar, yani 30 Haziran 2021 tarihine kadar hakemlik görevini yürütmesini askıya aldı. UEFA ayrıca Başakşehir Yardımcı Antrenörü Pierre Webo'ya PSG maçında "sportmenliğe aykırı hareketten" 1 maç ceza verildiğini açıkladı.

Pierre Webo'ya ırkçı söylemlerde bulunan hakem Sebastian Coltescu'nun cezası belli oldu

EĞİTİM KURSUNA KATILACAK

Sebastian Constantin Coltescu'nun UEFA hakemlik servislerinin belirlediği koşullarda 30 Haziran 2021'den önce bir eğitim programına katılmasına da karar verdi. UEFA, bu kararını uygunsuz davranıştan dolayı alırken ırkçılık ve diğer ayrımcı davranışların ihlal edilmediğini açıkladı.

Pierre Webo'ya ırkçı söylemlerde bulunan hakem Sebastian Coltescu'nun cezası belli oldu

Son Dakika Spor Pierre Webo'ya ırkçı söylemlerde bulunan hakem Sebastian Coltescu'nun cezası belli oldu - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Güntekin Onay'dan Kevin Nkoudou'ya penaltı eleştirisi: Bu yaptığı laubalilik Güntekin Onay'dan Kevin Nkoudou'ya penaltı eleştirisi: Bu yaptığı laubalilik Sergen Yalçın, Ankaragücü maçının faturasını futbolcularına kesti: Performans çok aşağıda Sergen Yalçın, Ankaragücü maçının faturasını futbolcularına kesti: Performans çok aşağıda Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca kez birlikteliğe zorlandı Şantaj kurbanı olan genç kız, 9 kişi tarafından defalarca kez birlikteliğe zorlandı Kontrolden çıkan motosiklet refüje çarptı: 2 arkadaş hayatını kaybetti Kontrolden çıkan motosiklet refüje çarptı: 2 arkadaş hayatını kaybetti Peaky Blinders'ın yıldızı Helen McCrory hayatını kaybetti Peaky Blinders'ın yıldızı Helen McCrory hayatını kaybetti Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Rusya Devlet Başkanı Putin'in 2020 geliri açıklandı Kırgızistan Sağlık Bakanı Beyşenaliyev, 'korona tedavisinde kullanılıyor' deyip kameralar karşısında zehirli bitkiyi kaynatıp içti Kırgızistan Sağlık Bakanı Beyşenaliyev, 'korona tedavisinde kullanılıyor' deyip kameralar karşısında zehirli bitkiyi kaynatıp içti Çocuklar Duymasın'ın Orçun'u Alp Eren Khamis kocaman oldu! Gururlandıran haberini Zeyno Günenç verdi Çocuklar Duymasın'ın Orçun'u Alp Eren Khamis kocaman oldu! Gururlandıran haberini Zeyno Günenç verdi