Son Dakika Haberleri: PKK İçindeki İstihbarat Ajanlarını Kandil'e Bildiren FETÖ İmamı Gözaltında

PKK İçindeki İstihbarat Ajanlarını Kandil'e Bildiren FETÖ İmamı Gözaltında

10 ay önce

PKK içindeki devlete ait istihbarat elemanlarının listesini Kandil'e bildiren ve bu ajanların infazına neden olan FETÖ imamı gözaltına alındı.

FETÖ'nün;  PKK içindeki devlete ait istihbarat ve emniyet ajanlarının listesini  Kandil'e verdiği ve daha sonrasında bu kişilerin infaz edildiği haberinin ardından savcılık harekete geçti. FETÖ'nün eğitim imamı olduğu ve Metina'daki görüşmeye katıldığı öne sürülen C.B.  Bursa polisinin operasyonuyla gözaltına alındı.  Bursa merkezli 7 ildeki operasyonda toplam 27 kişi gözaltında bulunuyor.

27 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında bünyesinde 8 adet özel eğitim kurumu bulunduran Lotus 16 Eğitim İşletmesine operasyon düzenlendi. 7 ayrı ilde 47 farklı adrese eş zamanlı yapılan operasyonda 27 kişi gözaltına alındı.

METİNA'YA GİDEN GRUPTA YER ALIYORDU

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün eğitim imamı olan ve Metina'ya giden grupta yer aldığı iddia edilen C.B.  İstanbul'da gözaltına alınırken, 4 kişinin de Bylock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

İSİM LİSTESİ,  PKK YÖNETİCİLERİNE VERİLDİ

C.B.'nin 2014 yılında Kuzey  Irak İmamı T.B. ve cemaatin yöneticilerinden D.E. ile birlikte Metina'da  Murat Karayılan ve  Fehman Hüseyin ile buluştuğu iddia edildi. Kirli pazarlıkta emniyet ve MİT'in  PKK içindeki haber kaynaklarının isim listesinin  PKK yöneticilerine verildiği öne sürüldü.

ÖĞRENCİLERE GÜLEN'İN KONUŞMASI İZLETİLMİŞ

Ayrıca yapılan operasyonlarda gözaltına alınan A.K.'nin soruşturma kapsamındaki eğitim kurumunda sinevizyon ile öğrencilere Fetullah Gülen'in 17-25 Aralık ile ilgili yaptığı konuşmasını izlettiği ortaya çıktı.


ÇOK SAYIDA ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN ELE GEÇİRİLDİ

Yapılan operasyonda 1 adet dolar, 1 adet silah ve birçok örgütsel doküman ile Fetullah Gülen'in el yazısıyla desteklediği bir tablo ele geçirilirken, gözaltına alınanların  Bursa'ya getirileceği açıklandı.


Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı Alışveriş Fişindeki Külot Evliliği Bitirdi
Bakan Gül, Doğruladı! ABD, Tutuklu Konsolosluk Çalışanı Metin Topuz'un Telefonunu İstedi