Platini'den Fikstür İtirafı - Son Dakika

Platini'den Fikstür İtirafı

21.05.2018 00:07
Platini'den Fikstür İtirafı, System.String[]

UEFA'nın eski başkanı Michel Platini, 1998 FIFA Dünya Kupası fikstüründe önceden ayarlamalar yapıldığını itiraf etti.

"France Bleu Sport" isimli radyo kanalına konuşan 62 yaşındaki Fransız futbol adamı, ülkesinde düzenlenen 1998 FIFA Dünya Kupası'nda her iki ülkenin de gruplarını lider bitirmesi halinde Fransa ile Brezilya'nın finale kadar karşılaşmaması için fikstürde "küçük hileler" yaptıklarını söyledi.

Turnuvada Brezilya A Grubu'nu, Fransa da C Grubu'nu lider tamamlamış, finalde Brezilya'yı 3-0 mağlup eden Fransa, Dünya Kupası'nı kazanmıştı.

2015 yılında FIFA'da yaşanan krizin büyümesinin ardından Platini, 4 yıl futboldan men cezası almıştı.

Platini'den Fikstür İtirafı

Kaynak: EuroSport.com

Son Dakika Spor Platini'den Fikstür İtirafı - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ankara'da resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim